Spolupracujeme

Spolupracujeme

Jako máme v jednom těle mnoho údů a všechny ty údy nemají stejný úkol, tak i my, i když je nás mnoho, jsme jedno tělo v Kristu, ale jednotlivě jsme údy jeden druhého. (Římanům 12,4–5)

Dnešní verše nás učí o rozmanitosti darů daných jednotlivcům. Všichni jsme částí jednoho těla v Kristu a on je hlavou. Ve fyzickém těle musí být všechny části těla spojeny s hlavou, jinak tělo není v pořádku. Různé části těla spolupracují, nežárlí na sebe a nekonkurují si. Ruce pomáhají chodidlům obout si boty. Nohy nesou tělo tam, kam potřebuje jít. Ústa mluví za zbytek těla. Tělo má mnoho částí; nemají všechny stejnou funkci, všechny ale společně pracují na jednom díle. Duchovní tělo Kristovo by mělo fungovat stejně. Proto Duch svatý použil příklad fyzického těla, když Pavla inspiroval k napsání listu Římanům.

Když se pokoušíme fungovat jiným způsobem, než jakým nás Bůh stvořil, a nerespektujeme funkci, kterou nám přidělil, vzniká v našem životě určitý tlak. Pokud ale děláme to, k čemu nás Bůh stvořil, prožíváme radost, spokojenost a cítíme se odměněni. Potřebujeme spolupracovat s Duchem svatým, abychom objevili, jaký je Boží jedinečný záměr pro nás, a pak musíme udělat vše, co můžeme, abychom jej naplnili. Když ti Bůh něco daroval nebo tě k něčemu uzpůsobil, budeš v tom dobrý. Proto najdi něco, co ti jde dobře, a začni to dělat.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Jestli chceš, aby si tě Bůh použil, najdi nějakou potřebu a pokus se ji naplnit.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon