Trojitá šňůra se nepřetrhne snadno

A jestliže někdo přemůže jednoho, dva před ním obstojí. A trojitá šňůra se nepřetrhne snadno. Kazatel 4,12

Není nic lepšího než dobré manželství, na druhou stranu jen málo věcí může být horších než špatné manželství. Křesťanské manželství by mělo být živým důkazem, že dva lidé spolu mohou naplňovat Boží vůli ještě úspěšněji než každý sám. Cílem je jak osobní spokojenost, tak i pozitivní vliv na okolní svět.

Propojení dvou osob do jednoho harmonického manželství je proces, který není samozřejmostí. Dobré manželství nevznikne samo od sebe, nehledě na to, jak moc se partneři na začátku milují. Potřebují do svého vztahu pozvat Boha.

Když známe Ježíše a dovolíme Mu, aby vstoupil do našeho manželství, vznikne vztah podobný trojité šňůře. V jednotě muže a ženy, které spojuje sám Bůh, je veliká moc.

Šťastné manželství není založeno na tom, že najdeme někoho, kdo vždy udělá to, co po něm chceme. Jedná se o to, že dva nedokonalí lidé začnou důvěřovat dokonalému Bohu a budou se připodobňovat Jeho vůli a záměru. Takový vztah může Bůh požehnat!

Modlitba

„Bože, miluji svého manžela/manželku. Dvojitá šňůra však není dostatečně pevná. Chci Tě proto pozvat do svého manželství a prosím Tě, abys posílil naši vzájemnou lásku a vedl nás k naplnění svého plánu.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon