Ty čekáš a Bůh mluví

Ty čekáš a Bůh mluví

Od věků lidé neslyšeli ani nezaslechli, oko to nevidělo, aby byl Bůh – kromě tebe – který by dělal něco pro toho, kdo na něj očekává. (Izajáš 64,3)

Pokud se jednoduše zeptáš Ducha svatého, za co se máš modlit, počkáš si na jeho odpověď a pak ho poslechneš, bude prostřednictvím tvých modliteb úžasným způsobem jednat.

Jestli si neuděláš čas, abys očekával na Boha, nenecháš ho mluvit a nedovolíš mu, aby tě vedl v modlitbě, jednáš velmi nemoudře. Někteří lidé jsou ochotni čekat tři čtvrtě hodiny na stůl v restauraci, ale tvrdí, že nemají čas čekat na Boha. Když čekáš na Boha, obracíš své srdce k němu a prosíš ho o směr, je velmi poctěn. Ochotou čekat na něj dáváš najevo, že toužíš po jeho vůli a jsi závislý na jeho vedení.

Pokud obrátíš své srdce k Bohu a čekáš na něj, ušetříš si spoustu času. Dnešní verš říká, že Bůh jedná ve prospěch těch, kdo na něj čekají. Začínej svůj modlitební čas slovy: „Miluji tě, Pane, a čekám na tebe, veď mě prosím v dnešních modlitbách.“ Pak se začni modlit za to, co ti Bůh položí na srdce, místo toho, co si myslíš nebo chceš.

Jednou jsem se modlila, aby pro mě jistý člověk udělal něco, co bylo jeho povinností. Bůh mě ale místo toho vedl k modlitbám za tohoto člověka a za disciplínu pro něj, protože její nedostatek ovlivňoval mnoho oblastí jeho života. Chtěla jsem se modlit za jednu maličkost, Bůh ale viděl do mnohem větší hloubky než já.

Jindy jsem se modlila za jisté problematické chování jedné ženy. Bůh mi ale ukázal, že kořenem těchto problémů bylo odmítnutí, a vedl mě, abych se modlila za zjevení o Boží lásce v jejím životě. Často se modlíme za to, co vidíme, když se ale naučíme čekat na Boha, povede nás hlouběji.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Čas strávený očekáváním na Boha nikdy není promarněný.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon