Udělej si čas a naslouchej

Udělej si čas a naslouchej

Věnuj mi pozornost, když volám o pomoc, můj králi a můj Bože, vždyť se modlím k tobě! (Žalm 5,3)

Abychom mohli slyšet Boží hlas, potřebujeme si najít čas ke ztišení. Je to důležitá součást života v úzkém společenství s Bohem. Zároveň je to způsob, jak ve svém životě rozpoznat Boží vedení. Zaneprázdněný, uspěchaný, zběsilý a stresující životní styl velmi ztěžuje naslouchání Pánu.

Jestli máš hlad po Bohu a toužíš vnímat jeho hlas, najdi si místo, kde se budeš moct ztišit. Zůstaň s Bohem o samotě a řekni mu, že ho potřebuješ a chceš, aby tě učil, jak přijímat jeho vedení a pokyny. Požádej ho, aby ti řekl, jaké jsou jeho plány pro tvůj život a co pro tebe naplánoval na dnešní den.

A pak si udělej čas a naslouchej.

Možná nebudeš ve svém duchu vnímat okamžitou odpověď, Bůh ale zaslíbil, že když ho budeš hledat, najdeš ho (viz Jeremiáš 29,13). Dostaneš slovo od Boha. Povede tě prostřednictvím vnitřního přesvědčení, zdravého rozumu, moudrosti nebo pokoje. Ať už se to stane jakkoli, jeho vedení vždy bude v souladu s jeho Slovem.

Zjistila jsem, že Bůh k nám nemluví vždycky hned a nemusí nutně mluvit během našeho času modliteb. Možná k tobě promluví o dva dny později, když budeš zrovna dělat něco, co s tím vůbec nesouvisí. I když to nemusí být v souladu s tvým načasováním, Bůh k tobě bude mluvit a ukáže ti, kudy máš jít.


Naslouchání je důležitou součástí tvého každodenního života s Bohem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon