Udělej si čas na Boha

Udělej si čas na Boha

… ale ti, kdo očekávají na Hospodina, nabývají nové síly, vznášejí se na křídlech jako orli; běží, a neunaví se, chodí, a neochabnou. (Izajáš 40,31)

Žijeme ve světě, v němž mnoho lidí trpí chronickým nedostatkem času. Ve výsledku úplně všechno dělají ve spěchu. Nepříteli se velmi dobře daří bránit lidem v modlitbě a čtení Božího slova tím, že je prostě a jednoduše nadměrně zaměstná. Žijeme pod neuvěřitelným tlakem; utíkáme od jedné věci k druhé, a pak zase k nějaké další. Nakonec zanedbáme věci, které jsou v životě skutečně důležité: Boha, rodinu a vztahy s druhými, své zdraví a péči o svůj duchovní život. Jsme z toho stále více vystresovaní. Jediný způsob, jak se s tím vypořádat a dát si život do pořádku ale je, udělat si čas na Boha a naslouchat tomu, co nám říká.

Bez Boha opravdu nejde život zvládnout. Bez něj se nebudeš moct vypořádat s věcmi, které na tebe tlačí, působí zmatek a stres. Pokud nebudeš trávit čas modlitbou a čtením Božího slova, bude tvé manželství trpět a tvé děti také, ve tvých financích bude chaos a tvé vztahy s ostatními lidmi budou v nepořádku. Jestli tvým cílem nebude jen to, aby ses prokousal dnem, ale začneš se za věci modlit, dostaneš sílu od Boha. Díky ní budeš schopen žít v pokoji a v každé situaci budeš moct reagovat s moudrostí. Když si uděláš čas na Boha a budeš naslouchat jeho hlasu, on obnoví tvé síly a pomůže ti dobře zvládat životní situace bez vyčerpání. Musíš však moudře spravovat svůj čas a vždy dát Boha na první místo.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Každý den si udělej čas na Boha a naslouchej jeho hlasu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon