Uplatňujme svou autoritu

Hle, dal jsem vám pravomoc šlapat po hadech a štírech, i nad veškerou silou Nepřítele, a naprosto nic vám neublíží. Lukáš 10,19

Ježíš nám neslíbil, že nikdy nebudeme muset řešit obtížné situace. Naopak nám říká: „Ve světě máte soužení.“ (Jan 16,33) Pak ale pokračuje a povzbuzuje nás, abychom byli dobré mysli, protože On přemohl svět.

Tento verš z Janova evangelia nám ukazuje, že se nemusíme stresovat jako ostatní lidé v tomto světě. Ježíš zbavil svět moci, která by nám mohla škodit, a proto se můžeme postavit životním výzvám v pokoji a s jistotou.

V Lukášově evangeliu 10,19 čteme: „Hle, dal jsem vám pravomoc šlapat po hadech a štírech, i nad veškerou silou Nepřítele, a naprosto nic vám neublíží.“ Ježíš nám zde říká, že nás vyzbrojil, abychom mohli zvítězit nad světem tak jako On.

Přesto se někdy musíme vypořádat s náročnými a stresujícími situacemi, které nám mohou dát zabrat. Ježíš nás ale ujišťuje, že pokud k věcem přistoupíme správným způsobem, tedy Jeho způsobem, nic nás nepřemůže. Uplatňujme autoritu, kterou máme v Kristu, a budeme schopni zvítězit nad každou překážkou!

Modlitba

„Bože, přijímám autoritu a moc, kterou jsi mi dal v Kristu. Ukaž mi, jak jednat ve Tvé autoritě a přemáhat zkoušky a výzvy tohoto světa stejně jako Ježíš.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon