Už žádné předstírání

Už žádné předstírání

Vždyť jsme jeho dílo, stvořeni v Kristu Ježíši k dobrým skutkům, které Bůh předem připravil, abychom v nich žili. (Efezským 2,10)

Mnoho let jsem byla nešťastná a utrápená. Přesto jsem stejně jako mnoho jiných lidí předstírala, že je všechno v pořádku. Jako lidé často předstíráme kvůli druhým, protože nechceme, aby věděli o našem trápení. Často ale také předstíráme sami sobě, abychom nemuseli čelit složitým problémům a řešit je.

Možná se to týká i tebe. Možná víš, jaké to je, být jedním člověkem uvnitř a druhým navenek. Já jsem předstírala, že jsem sebevědomá, a v jistém smyslu jsem opravdu byla. Přesto jsem měla velmi nízké sebevědomí a moje takzvaná sebedůvěra ve skutečnosti nebyla založena na tom, kým jsem v Kristu. Zakládala se na uznání ostatních, na mém vzhledu, úspěchu a dalších vnějších faktorech. Pod povrchem jsem ale byla vyděšená k smrti.

Přišel den, kdy jsem si uvědomila, že musím čelit pravdě a přestat předstírat. Když skutečně otevřeme srdce Bohu a necháme ho pracovat ve svém životě, můžeme přestat předstírat, že jsme něčím, čím nejsme. Můžeme být šťastní a svobodní a radovat se z toho, jaké nás Bůh stvořil.


Nikdy ale nebudeme skutečně svobodní, dokud se nenaučíme žít bez přetvářky a být spokojení s tím, kým jsme! 

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon