Už žádné výmluvy

Už žádné výmluvy

Neboj se jich, protože já jsem s tebou, abych tě vysvobodil, je Hospodinův výrok. (Jeremjáš 1,8)

Ať už stojíš před výzvou, překážkou nebo novou příležitostí, pokud víš, že Bůh je s tebou, můžeš čelit všemu, co je před tebou. Útěk nepřipadá v úvahu. Cokoli, před čím se budeš snažit utéct, na tebe vždy počká někde jinde. Naše síla k vítězství je v tom, že zůstáváme v Boží blízkosti a jdeme vpřed s ním.

Jeremjáš byl velmi mladý muž, který dostal velmi velký úkol: Bůh mu řekl, že jej povolal jako proroka pro národy. Měl být Božím mluvčím. Jeremjáše pomyšlení na to vyděsilo a začal se všemožně vymlouvat, proč nemůže udělat to, co Bůh žádá.

Jeremjáš udělal počáteční chybu, kterou často děláme i my: díval se na sebe a na své vlastní schopnosti. Ve skutečnosti jediné, co měl dělat, bylo hledět na Boha. Také se díval na lidi a přemýšlel, co by si mysleli a co by říkali, kdyby udělal odvážný krok, k němuž ho Bůh vedl. Bůh Jeremjášovi řekl, aby si pamatoval, že je s ním, a to bylo vše, co potřeboval.

V posledním verši první kapitoly Pán Jeremjášovi řekl, že se mu lidé postaví na odpor, ale nezvítězí z jednoho prostého důvodu: protože s ním je Bůh.

Ať už se dnes potýkáš s čímkoli, neztrácej odvahu. Bůh tomu čelí s tebou.


Když odvrátíš zrak od svých okolností a vydáš situaci Pánu, pak bezpochyby zvítězíš

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon