V každém okamžiku

V každém okamžiku

V každém čase budu dobrořečit Hospodinu. V mých ústech bude ustavičně jeho chvála. (Žalm 34,2)

Víra a důvěra v Boha mají být součástí našeho života víc než jednou za čas; můžeme trvale žít z víry. S Boží pomocí se můžeme naučit žít z víry k víře a důvěřovat Pánu, když jsou věci dobré, i když jsou obtížné. Dokud jde vše dobře, je snadné věřit Bohu. Pokud se ale rozhodneme mu věřit i ve chvíli, kdy jde do tuhého, pak skutečně rozvíjíme svůj charakter.

Dnešní verš ze třicátého čtvrtého Žalmu nás povzbuzuje, abychom v každém čase dobrořečili Pánu. Existuje i několik dalších veršů, které nám říkají, co máme dělat za všech okolností: vzepřít se ďáblu, věřit Bohu, milovat druhé. Tyto věci máme dělat stále, nejen, když se nám to hodí a cítíme se při tom dobře.

Pokušení je častým návštěvníkem, a dokud žijeme na zemi, budeme muset ukázňovat své emoce, svou náladu a svá ústa, abychom zůstali stabilní, klidní a plní pokoje, a to bez ohledu na naši situaci nebo okolnosti. To nám umožní zůstávat v úzkém společenství s Bohem a chodit v radosti jeho Ducha.


Vzhledem k tomu, že vlastní myšlenky můžeš mít pod kontrolou, můžeš se naučit poznat pochybnosti jakmile přijdou, odmítnout je a dál věřit! 

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon