V Něm vše spočívá

On je přede vším a všechno v něm spočívá. Koloským 1,17

Verš z Koloským 1,17 je vcelku úžasným biblickým místem. Mluví o tom, že v Ježíši vše spočívá, 0n drží VŠE pohromadě. To je něco! Drží dokonce i lidi, kteří si to neuvědomují.

Přemýšlejte o tom. Nejsme schopni mít úspěšná manželství, nedrží-li je Ježíš pohromadě. Pokud se o naše vztahy s lidmi nestará Ježíš, nebudou šťastné. Bez Ježíše bychom měli nepořádek i ve financích. A naše mysl a emoce by bez Něj byly ve špatném stavu. Bez Ježíše by byl v našich životech zmatek.

Není-li Ježíš nejdůležitějším v našich životech, budeme muset pozměnit naše priority. V Matouši 6,33 čteme, že máme hledat nejprve Boha a Jeho království. Neklademe-li opravdový důraz na nejdůležitější věci, budeme mít zmatek a problémy i ve všech ostatních oblastech života. Boží způsob žití, jednání a hledání Jeho království je zjistit, co se Jemu líbí. Pak se můžeme přizpůsobit Jeho způsobům jednání, zacházení s lidmi, chování v jednotlivých situacích, hospodaření s penězi, Jeho postojům a způsobu trávení volného času, který je pro nás nejlepší.

Začněte již dnes a dejte Ježíše ve svém životě na první místo. On vás drží pohromadě. Stvořil vás, abyste Ho následovali. Vyhraďte Mu proto první místo ve svém životě.

Můžete se začít modlit

„Bože, bez Tebe nejsem ničím. Drž mě pohromadě a drž úplně vše pohromadě. Jsi nejdůležitější v mém živote, dávám Tě na první místo.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon