Věř

Věř

Bez víry však není možné se mu zalíbit, protože ten, kdo přichází k Bohu, musí uvěřit, že Bůh je a že odplácí těm, kdo ho usilovně hledají. (Židům 11,6)

Pozitivní věřící srdce je v našem vztahu s Bohem jedním z naprosto zásadních postojů. Může to znít divně, protože se nazýváme věřícími. Je snadné předpokládat, že všichni věřící věří, všimla jsem si ale, že existuje mnoho „nevěřících věřících“ s dobrými úmysly. Čas od času do tohoto stavu sklouzávám i já.

Ježíš říká, že člověku se stane, jak uvěřil (viz Matouš 8,13). Není to mocná myšlenka? Je úžasné, kolik toho Bůh v našem životě udělá, pokud budeme prostě a jednoduše věřit, že může a chce. Víra je rozhodnutí, které činíme. Kdykoli přestaneme věřit, ztrácíme klid a radost. Vytvoř si zvyk, že každý den ráno budeš vstávat s tím, že si budeš znovu a znovu opakovat: Věřím, věřím, věřím. Věřím, že s Boží pomocí mohu udělat vše, co pro mě Bůh připraví.

Když jsi v pokušení pochybovat, připomeň si, že jsi věřící, a věřící vždy věří! Víra se líbí Bohu a uvolňuje naplnění jeho zaslíbení ve tvém životě.


Když ztrácíš radost a pokoj, zkontroluj svou víru!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon