Věř, že tě Bůh vede

Věř, že tě Bůh vede

Když půjdeš, nebude zdržován tvůj krok, když poběžíš, neklopýtneš. (Přísloví 4,12)

Když jsem se v průběhu let učila naslouchat Bohu, uvědomila jsem si, že nakonec musíme prostě věřit, že nás Bůh povede a ukáže nám cestu. Jednoduše ho poprosíme, aby vedl naše kroky, a věříme, že nás vyslyší. Jsou chvíle, kdy slyším od Boha velmi jasné slovo. Často se ale jen modlím za svůj den, a pak jím ve víře procházím. Možná se ten den nestane nic, co by se zdálo být nadpřirozené nebo nevysvětlitelné. Nedostanu vizi, neslyším hlasy, neděje se nic neobvyklého. Já ale v srdci vím, že mě Bůh udržoval v bezpečí a pomohl mi kráčet po správné cestě.

Bůh i tebe chrání před mnoha věcmi, o nichž ani nevíš. Zajímalo by mě, jak často jsem mohla mít nehodu, kdybych se toho rána nemodlila a neprosila o Boží vedení. Kolika hrozným dopravním zácpám jsem se vyhnula, protože jsem prostě cítila, že mám jet jinou cestou, než kterou jsem původně plánovala? Doporučuji ti, aby ses modlil, prosil o Boží vedení a pak přes den vyznával: „Věřím, že Bůh mě dnes i každý další den povede.“

Žalm 139,2 říká, že Bůh ví, kdy si sedáš a kdy vstáváš. Jestliže přesně ví, kdy si sedáš a kdy vstáváš, a udělal si čas, aby ti o tom řekl ve svém Slově, pak jistě také ví i všechno ostatní a stará se o to.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Můžeš si oddychnout a vědět, že Bůh se zajímá o každý tvůj krok.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon