Víc radosti

Víc radosti

Radostné srdce prospívá jako lék, ale ubitý duch vysušuje kosti. (Přísloví 17,22)

Radost chápu tak, že zahrnuje širokou škálu emocí od klidného pocitu štěstí až po extrémní smích. Okamžiky veselí jsou zábavné, a všichni potřebujeme ty chvíle, kdy se nasmějeme, až nás z toho bolí břišní svaly. Pravděpodobně to nebudeme zažívat každý den, občas to ale potřebujeme. Proč by nám jinak Bůh dal schopnost smát se?

Jako křesťané můžeme růst ve své schopnosti užívat si života a můžeme být schopni říct: „Můj život je plný pokojné radosti.“ Myslím, že pokojná radost zahrnuje jak pocit radosti, tak pokoje.

Některá řecká slova v Bibli týkající se radosti znamenají potěšení, štěstí, nadmíru radosti, nadšení, jásot a velké veselí. Slyšela jsem také definici, která radost popisovala jako velké potěšení nebo štěstí, zdroj potěšení nebo uspokojení, plnost veselí nebo potěšení.

Ať už dáváš přednost jakékoli definici, smutnou realitou je, že jen málo věřících zná Pánovu radost. Nedovol, aby uplynul další den, aniž bys zakusil Boží království v jeho zásadních charakteristikách – spravedlnosti, radosti a pokoji v Duchu svatém (viz Římanům 14,17).


Není nic smutnějšího, než být naživu a neužívat si života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon