Vydej se Bohu a pak si odpočiň

Vydej se Bohu a pak si odpočiň

Hospodin, tvůj Bůh, je ve tvém středu, hrdina, který zachraňuje. Rozjásá se nad tebou radostně, obnoví tě svou láskou, zaplesá nad tebou s výskáním. (Sofonjáš 3,17)

Domnívám se, že jedním z největších problémů dnešních lidí, je životní styl plný zaneprázdněnosti, uspěchanosti a stresu. Zaneprázdněnost činí naslouchání Bohu velmi náročným. Dnešní verš ale slibuje, že Boží láska nás obnoví. Jedna z největších laskavostí, kterou můžeš sám sobě prokázat, je, najít si klidné a tiché místo.

Abys mohl slyšet Boha, potřebuješ čas strávený v tichosti a samotě. Pokud opravdu chceš slyšet jeho tichý, jemný hlas, budeš muset být v tichosti. Musíš jít někam, kde s ním budeš sám. Ježíš řekl: „Když ty se modlíš, vejdi do svého pokoje, zavři za sebou dveře a pomodli se k svému Otci…“ (Matouš 6,6)

Někdy bude stačit jen několik minut ztišení, jindy ale budeš potřebovat delší dobu klidu a hledání Boha. Je důležité, abys čas s Bohem trávil bez rozptylování a vyrušování.

Když jsi sám s Bohem, nemysli na své problémy. Pros ho o jeho moudrost a sílu. Požádej o osvěžení a obnovení. Řekni mu, že chceš vědět, co připravil pro tvůj život. Požádej ho, aby ti řekl, co po tobě chce. Požádej ho také, aby ti řekl, co nechce, abys dělal.

Vydej se Bohu a naslouchej mu. Když k němu přistupuješ, je poctěn. Jistě ti odpoví. Pokud neslyšíš jeho hlas, když s ním trávíš čas o samotě, nedělej si s tím starosti. Splnil jsi svou část tím, že jsi ho hledal, a on tě povede životem.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Pokud jsi příliš zaneprázdněn, abys trávil čas Bohem, pak jsi rozhodně zaneprázdněn přespříliš!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon