Vzdát se nepřichází v úvahu

Vzdát se nepřichází v úvahu

… upřeně hledíce k původci a dokonavateli víry Ježíši, který pro radost, která byla před ním, podstoupil kříž, pohrdnuv hanbou, a sedí po pravici Božího trůnu. (Židům 12,2)

Není třeba žádného zvláštního talentu, aby se člověk vzdal, lehl si na kraj cesty života a řekl: „Končím.“ Každý člověk, ať je věřící nebo ne, to může udělat.

Vzdát se, je pokušení, kterému čas od času čelíme všichni. Když se ale přiblížíš k Ježíši, nebo ještě lépe, když se on přiblíží k tobě, začne ti předávat svou sílu, energii a odvahu. A pak se stane něco úžasného: on způsobí, že začneš chtít jít kupředu!

Kdysi jsem to chtěla vzdát a se vším skoncovat. Dnes ale každý den vstávám z postele plná energie do nového dne. Svůj den začínám modlitbou a čtením Bible, promlouváním Slova a hledáním Boha. Je úžasné, jak se den změní, když ho začneš tím, že se přiblížíš k Bohu.

Když cítíš nutkání nebo pokušení vzdát se, nepodlehni tomu. Podívej se na Ježíše a následuj jeho příklad. On šel vpřed i v těch nejtěžších situacích, a tobě dá sílu udělat totéž. On je ten, kdo tě povede, je původcem a dokonavatelem tvé víry.


Rozhodni se dnes, že ať se stane cokoli, budeš se dál snažit a hledět přitom na Ježíše.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon