Začátek, střed a konec

Začátek, střed a konec

Je lepší konec jednání než jeho počátek. Trpělivost je lepší než povýšenost. (Kazatel 7,8)

To, jak něco začneme, nemusí nutně být nejdůležitější. Začátek je důležitý, stejně důležitý ale je i střed a konec. Ve skutečnosti je důležitější něco dokončit, než s tím jen začít, zvláště pokud je to něco, k čemu nás povolal Bůh.

Někteří lidé se slávou začínají, nikdy ale dílo nedokončí. Jiní začínají pomalu, ale dotáhnou věci do konce. Bez ohledu na to, jak začínáš, Bůh chce, abys zůstal věrný po celou dobu – na začátku, uprostřed i na konci. Boží touhou je, abys skončil vítězně.

Bůh má pro každého z nás dobrý plán. Naplnit ho ale je jen možnost, není to automatické. Pokud nebudeš spolupracovat s Bohem, samo od sebe se to nestane. V plnění Božího plánu musíš sehrát svou roli. Bůh ve tvém životech bez tvé spolupráce neudělá nic.

Začni denně spolupracovat s Bohem, rozvíjej svůj potenciál a sleduj, jak se jeho plán uskutečňuje. Každý den se můžeš naučit něco nového. Každý den můžeš růst. Každý den můžeš být o krok dál než den předtím. Takto proměníš skvělý start v ještě lepší konec.


Spolupracuj s Bohem na rozvoji svých darů, talentů a schopností v co největším rozsahu. Buď vším, čím můžeš být k Boží slávě!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon