Zásadní věc

Zásadní věc

Vypěstujte krásný strom, a jeho ovoce bude krásné, nebo vypěstujte špatný strom, a jeho ovoce bude špatné. Vždyť strom se pozná podle ovoce. (Matouš 12,33)

Pro věřícího člověka je správné myšlení něco, co je tak důležité, že bez toho prostě nemůže žít. Je stejně životně důležité jako tep srdce nebo krevní tlak. Bez některých věcí není možný život. Naším zdrojem života a správného myšlení je pravidelné osobní společenství s Bohem v modlitbě a při čtení jeho Slova.

Bible říká, že strom se pozná po ovoci. Totéž platí o našich životech. Myšlenky přinášejí ovoce. Pěstuj dobré myšlenky, a ovoce ve tvém životě bude dobré. Pokud však budeš pěstovat špatné myšlenky, bude špatné i ovoce ve tvém životě.

Ve skutečnosti je možné se podívat na postoj člověka a vědět, jaký druh myšlení převládá v jeho životě. Milý a laskavý člověk nebude mít zlé a pomstychtivé myšlenky. Stejně tak skutečně zlý člověk nemůže pěstovat dobré a láskyplné myšlenky.

Chtěla bych tě povzbudit, abys přemýšlel zdravě, pozitivně, zbožně a dovolil svým myšlenkám, aby určily správný směr tvého života, protože „jak člověk v duchu uvažuje, takový je“ (viz Přísloví 23,7).


Čím víc času budeš trávit v Božím slově, tím snazší pro tebe bude odmítnout špatné myšlenky a vybrat si ty správné. 

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon