Žít pro Boha je jedinou důležitou věcí

Netroufáme se totiž zařadit mezi ty, kteří doporučují sami sebe, nebo se k některým z nich přirovnat; vždyť oni se měří sami sebou a přirovnávají se k sobě samým, a nechápou, oč jde. 2. Korintským 10,12

Chce to odvahu, abychom následovali Boha, a ne ostatní lidi. Je-li pro nás názor jiných lidí příliš důležitý, budeme zakoušet utrpení. Přestože se většině z nás líbí, když o nás druzí mají dobré mínění, není možné se úplně všem zalíbit.

Boží ekonomie funguje tak, že někdy musíme být připraveni něco ztratit, a teprve potom můžeme získat to, co je v životě opravdu důležité. Znamená to, že se musíme přestat srovnávat s měřítky ostatních lidí a místo toho musíme začít žít pro Boha.

Skuteční přátelé vám rádi pomohou stát se takovými, jaké vás Bůh chce mít. Nebudou vás odsuzovat, když následujete Boží povolání. Opravdoví přátelé vás budou povzbuzovat, abyste dali Boha ve svém životě na první místo.

I když váš všichni opustí, Bůh zaslíbil, že vás nikdy nezanechá samotné.

Pokud se snažíme zalíbit se Bohu i lidem, stává se život komplikovaným, zmateným a plným zklamání. Nemusíte se vůbec s nikým srovnávat, ani se bát, co si o vás druzí pomyslí. Žijte pro Boha a užívejte si svobodu, díky které budete moci být takoví, jaké vás Bůh stvořil.

Můžete se začít modlit

„Pane, v tomto okamžiku se rozhoduji, že budu žít jen pro Tebe. Budu-li žít podle měřítek a očekávání jiných lidí, nikam se nedostanu. Jedině Tvůj názor je pro mě důležitý. Chci být proměňován podle Tvého plánu.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon