Změna je dobrá věc

Změna je dobrá věc

A my všichni, spatřujíce s odhalenou tváří Pánovu slávu jako v zrcadle, jsme proměňováni v týž obraz, od slávy k slávě, jako od Pána Ducha. (2. Korintským 3,18)

Chci růst a vidět změnu, a jsem si jistá, že i ty si přeješ totéž. Chci vidět změny ve svém chování. Chci vidět pravidelný pokrok ve svém životě. Toužím například po větší stabilitě, chci mít stále víc lásky a ostatního ovoce Ducha. Chci být milá a příjemná k ostatním, i když se necítím dobře nebo nemám zrovna nejlepší den. I když prožívám boje a věci se nedějí tak, jak bych si přála, chci, aby se ve mně projevoval charakter Ježíše Krista.

Díky moci Ducha svatého, který v nás přebývá, můžeme být radostní, milí a laskaví, i když věci nejdou tak, jak chceme. Máme schopnost zůstat v klidu, ačkoli kolem zuří bouře, nebo nám připadá, jako by se všichni proti nám spikli a snažili se nás rozzlobit nebo připravit o trpělivost.

V mém životě bylo klíčové, když jsem si uvědomila, že mě Bůh neproměňuje kvůli mé vlastní námaze a snaze se změnit, ale díky své milosti. Mnoho let jsem strávila vnitřními boji sama se sebou, než jsem konečně objevila Boží moc, která postupně proměnila mé nitro.


Bůh nám nejprve zjeví, kde potřebujeme změnu, a pak čeká, až se mu s tím svěříme a dovolíme mu, aby pracoval na našem charakteru a proměňoval jej do své podoby.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon