ثمرۀ روح

“ثمرۀ روح، … محبت، شادی، آرامش، صبر، مهربانی، نیکویی، وفاداری، فروتنی و خویشتن‌داری است.” (غلاطیان 5: 22-23)

وقتی ما لبریز از روح‌القدس هستیم، تجلی ثمرۀ او از طریق ما دیده می‌شود؛ آرامش و شادی داریم و با دیگران به خوبی رفتار می‌کنیم. عیسا فرمان داده که یکدیگر را محبت کنیم، همان­طور که او ما را محبت کرده است. برای دنیا مهم است که تجلی چنین محبتی را در ما ببیند. مردم دنیا تشنۀ حقیقت هستند و نیاز دارند ببینند که خدا مردم را تغییر می‌دهد. آنها باید محبت خدا را در عمل ببینند تا آنها نیز گرسنه و تشنۀ او شوند.

کتاب مقدس به ما تعلیم می‌دهد که ما باید نور و نمک باشیم (نک. متا 5: 13-14). دنیا در تاریکی است اما مسیحیانِ پُر شده از روح‌القدس، روشنایی و نور را به هر جایی که می‌روند، به ارمغان می‌آورند. دنیا بی‌مزه است، اما مسیحیان با حضورشان، همچون نمک، طعم می­بخشند.

ما به عنوان مسیحیان وظیفۀ بزرگی داریم که باید آن را انجام دهیم و همواره نسبت به روح‌القدس در ارتباط با نحوۀ رفتارمان با مردم، حساس باشیم. خدا در ماست و از طریق ما، دنیا را جذب خود می‌کند؛ ما سفیران شخصی او هستیم (نک. دوم قرنتیان 5: 20). با توجه به این واقعیت، پولس گفت که ما باید لطف الاهی را که به ما ارائه شده، حفظ نماییم. باید با روح‌القدس همکاری نماییم تا بتوانیم ثمرۀ روح را به طور کامل تحقق بخشیده و به گونه‌ای رفتار کنیم که خدا را جلال می‌بخشد و مردم را به سوی او سوق می­دهد.

ثمرۀ روح، زمانی ایجاد می‌شود که وقتی ما در زندگی از سختی‌ها عبور می‌کنیم و با کمک خدا همچنان ادامه می‌دهیم، با مردم به روشی رفتار کنیم که او می‌خواهد. در خدا قوی باشید و به یاد داشته باشید که دنیا به شما می‌نگرد و به عنوان نور و نمک، به شما احتیاج دارد.

پیغام امروز خدا برای شما:

مهم نیست که امروز با چه چالش‌هایی روبه­رو هستید، همچنان با هر کس که مواجه می‌شوید، مهربان باشید.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon