کلام نیکو

“با مزامیر، سرودها و نغمه‌هایی که از روح است با یکدیگر گفتگو کنید و از صمیم دل برای خداوند بسرایید و ترنم نمایید.” (افسسیان 5: 19)

نسخۀ King James، آیۀ امروز را این گونه ترجمه می‌کند: “با مزامیر و سرودها و نغمه‌های روحانی با خود صحبت کنید و در دل خود برای خداوند سرود و نغمه بسرایید.” من دوست دارم این آیه را به هر دو روش به کار گیرم. روشی که من با خودم و دیگران صحبت می‌کنم، هر دو از اهمیت ویژه­ای برخوردارند.

به راحتی می‌توانیم در دام حرف زدن دربارۀ امور منفی، مشکلات، ناامیدی‌ها و سختی‌ها بیفتیم. اما هیچ کدام از آنها به ما کمک نمی‌کنند که سرشار از روح بمانیم و هیچ یک از آنها بیانگر آنچه روح‌القدس می‌خواهد با ما صحبت کند، نیستند؛ زیرا او به هیچ وجه منفی نیست. حتا وقتی او با ما دربارۀ مشکلات سخن می‌گوید، این کار را می‌کند تا به ما آسایش و قدرت ببخشد. هرچه بیشتر دربارۀ مشکلاتمان فکر و صحبت کنیم، ضعیف‌تر می‌شویم، اما هنگامی که دربارۀ عیسا و وعده‌های او صحبت می‌کنیم، تقویت می‌گردیم.

زندگی همیشه راحت نیست؛ همۀ ما گاهی اوقات با مشکلات روبه­رو هستیم. خدا ما را با روحش پُر ساخته تا بتوانیم کارهای دشوار را با سهولت انجام دهیم. وقتی لحظات سختی را می‌گذرانید، گوش خود را با صدای خدا هماهنگ کنید. دربارۀ امور مثبتی صحبت کنید که خدا از طریق کلامش و صدای روح خود با دل شما سخن می‌گوید. همۀ ما از سخنان خود تغذیه می‌شویم، بنابراین بسیار مهم است که سخنان نیکویی که سرشار از حیات است، به زبان بیاوریم.

پیغام امروز خدا برای شما:

امروز سخنان خود را حکیمانه انتخاب کنید، چون آنها دارای قدرت حیات و مرگ هستند.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon