Atvadies no kauna

Atvadies no kauna

“Jo raksti saka: neviens, kas uz Viņu paļaujas, nepaliks kaunā.” — Romiešiem 10:11

Ja cilvēka iekšējā būtība balstās kaunā, kā tas reiz bija ar mani, tad kauns kļūst par daudzu sarežģītu iekšējo problēmu sakni – piemēram, depresiju, vientulību un izolēšanos. Kaunā balstās arī daudzi kompulsīvi traucējumi: narkotiku, alkohola un citu atkarību raisošu vielu lietošana; ēšanas traucējumi, kā, piemēram, bulīmija, anoreksija, pārēšanās; tad arī naudas atkarība, kā skopums un azartspēles; dažāda veida seksuālas perversijas – šis saraksts ir bezgalīgs.

Dažiem parādās arī darbaholisms, kā iekšēja kauna radītas sekas. Ir cilvēki, kuri ir tik ļoti iemetušies darbos, ka nespēj izbaudīt savu personīgo dzīvi. Viņi jūtas bezatbildīgi, ja vien nestrādā dienu un nakti. Patiesībā ir daudzi cilvēki, kas jūtas vainīgi, ja sanāk izbaudīt dzīvi, gluži tāpat, kā tas bija arī ar mani.

Iespējams, arī tu cīnies ar darbaholismu, kā kādreiz man tas bija, varbūt tevī ir citas cīņas, ko izraisījusi kauna sajūta. Viens ir skaidrs – kauns mūs var iznīcināt.

Bet mums tam nav jāļaujas. Kad mēs ticam Dievam un atdodam Viņam savu dzīvi, Viņš paņem mūsu kaunu. Jēzus nomira, lai atbrīvotu no grēka un apklātu mūsu kļūdas, lai mēs varētu dzīvot Dieva klātbūtnē kā Viņa bērni.

Ja kauna sajūta tev mācas virsū, ir pienācis laiks atcerēties patiesību – Dievs tevi mīl, un ja vien Tu viņam ticēsi, turēsies pie Viņa, uzticēsies un paļausies uz Viņu, tad Viņš paņems prom arī tavu kaunu.


Lūgšanas piemērs

“Kungs, es zinu, ja es Tev ticu, tad man nav vairs jādzīvo kaunā. Paldies, ka esi to paņēmis prom, lai es varu brīvi dzīvot Tavā klātbūtnē.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon