Neesi par sevi pārāk augstās domās

Neesi par sevi pārāk augstās domās

“Jo, ja kāds domā, ka viņš kas esot [pārāk svarīgs, lai apsvērtu iespēju nest otra nastu], nebūdams nekas [svarīgs, kā vien pats savās acīs], tas pieviļ pats sevi.” — Galatiešiem 6:3

Bībelē mēs vairākkārt tiekam brīdināti sargāties no lepnuma. Es pat nevaru izteikt, cik lepnums var izrādīties bīstams. Redziet, kad padodamies lepnumam, mēs ļaujam ienaidniekam valdīt pār mums un mūs ietekmēt.

Ja mēs esam par sevi pārāk augstās domās, mēs sākam pārējos vērtēt kā mazāk svarīgus, aizmirstam uzticēties Dievam un atmetam patiesību, ka bez Dieva mēs taču neesam nekas.

Tam Kungam šāda domāšana jeb attieksme ir pretīga. Pavisam noteikti dievbijīgam lepnumam ir sava vieta, atceroties, ka esam īpaši un vērtīgi, jo Dievs mūs mīl un ir mums piedevis, bet ne tāpēc, ka mēs paši savā spēkā būtu paveikuši ko ievērojamu vai lielu.

Ir ļoti svarīgi saprast, ka, ja arī gūstam kādā jomā panākumus, tas ir tāpēc, ka Dievs mums ir piešķīris Savu žēlastības dāvanu to paveikt. Brīdī, kad iedomājamies, ka esam ko varenu paveikuši savā spēkā, mēs jau pārkāpjam lepnuma robežu.

Atceries, mēs piederam Dievam. Tā vietā, lai sevi redzētu pārāk lielu un spējīgu, labāk koncentrēsimies uz Dieva varenību un Viņa mīlestību pret mums. Jo vienīgi žēlastībā mēs varam sekmīgi paveikt to, uz ko Viņš mūs ir aicinājis.


Lūgšanas piemērs

“Kungs, viss, kas manā dzīvē un manī ir labs, nāk no Tevis. Tāpēc es zemojos Tavā priekšā, nožēloju savu lepnumu, pie kura esmu turējies, zinot, ka, vienīgi pateicoties Tavai žēlastībai un labestībai, es gūstu panākumus.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon