Būt gatavam mainīties

Būt gatavam mainīties

“Es šodien piesaucu debesis un zemi kā lieciniekus pret jums, ka lieku jūsu priekšā dzīvību un nāvi, svētību un lāstu; tad nu izvēlies dzīvību, ka dzīvotu tu un tavi pēcnācēji.” — 5. Mozus 30:19

Es sāku smēķēt deviņu gadu vecumā. Man tas patika, jo nomierināja un ilgu laiku es negribēju to atmest. Tad, kad jau skaidri zināju, ka vajadzētu atmest, negribēju, jo baidījos pieņemties svarā. Gadiem ilgi tā bija mana atruna. Un tad sākās apburtais loks – uz brīdi atmetu, tad atgriezos, tad atkal atmetu, bet drīz jau biju atpakaļ.

Krīzes brīdis pienāca tad, kad man tik ļoti gribējās smēķēt, ka dievkalpojuma laikā mēdzu izlavīties no baznīcas, lai mašīnā nolaistu krēslu un aizdegtu kārtējo cigareti. Es zināju, ka tā vairs nevar turpināties.

Ļoti bieži pirms esam gatavi mainīties, mēs piedzīvojam kādu krīzes brīdi. Piemēram, reizēm cilvēkam jāpiedzīvo sirdstrieka, lai sāktu pareizi ēst. Tomēr tev nav jāgaida šie krīzes brīži. Tu vari saņemt drosmi un teikt – “Viss. Man pietiek!”

Bībelē teikts, ka mēs varam izvēlēties dzīvību. Dievs tev ir devis Savu atbalstu un spēju mainīties, bet tev pašam tas jāvēlas, citādi šis nevēlamais krīzes punkts tev trāpīs tieši pa pieri ātrāk kā domā. Ir daudz vieglāk izvēlēties dzīvību pirms jebkādas krīzes.

Nebaidies no neērtībām! Galu galā es saņēmu brīvību no smēķēšanas, bet tas nebija viegli, un es nebūtu to varējusi izdarīt viena.

Ja nedomā, ka esi gatavs mainīties, vērsies pie Dieva un saki – “Palīdzi man, palīdzi man, palīdzi man!”

Labā ziņa ir tā, ka ar Dieva palīdzību un tevis pieņemto lēmumu izvēlēties dzīvību, tu tiešām vari piedzīvot labas un pastāvīgas izmaiņas.


Lūgšanas piemērs

“Dievs, Tu man esi devis izvēli, un es izvēlos dzīvību! Es zinu, ka pārmaiņas nav vieglas, tāpēc es lūdzu Tavu palīdzību. Es zinu, ka ar Tavu palīdzību un manu vēlmi mainīties, es varēšu pārvarēt jebkurus šķēršļus.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon