Jā, tu vari!

Jā, tu vari!

„Jūs piemeklējis vēl tikai cilvēcīgs pārbaudījums; Dievs ir uzticīgs, Viņš neļaus jūs pārbaudīt pāri par jūsu spējām, bet darīs pārbaudījumam tādu galu, ka varat panest.” — 1.Korintiešiem 10:13

Mēs visi tiekam kārdināti – tā ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Jautājums nav – „Vai tu tiksi kārdināts”, – bet gan – „Kad tu tiksi kārdināts, vai būsi tam gatavs?”

Es tiešām gribu, lai to saproti – tu vari uzvarēt kārdinājumu. Pārstāj teikt – „Džoisa, es nedomāju, ka to spēju!” Atmet tādus vārdus kā „es nevaru”.

Ja tu cīnies savā spēkā, paļaujoties tikai uz savām spējām, jā, tev taisnība – tu nevari. Tomēr, ja tavā sirdī mīt Dieva Vārds, ja tu paļaujies uz Viņa spēku un uzticies Viņa apsolījumiem, nav tāda kārdinājuma, ko tu nevarētu uzvarēt.

Gadu gaitā esmu pamanījusi piecas īpašības, kas piemīt cilvēkiem, kuriem izdodas pārvarēt kārdinājumus. Pirmkārt, tev jābūt gudram. Pirms pieņem lēmumus, apdomā tos kārtīgi un izvērtē arī iespējamās sekas. Gudrība vienmēr raugās uz priekšu.

Nākamais – tev jātic, ka tu spēj pretoties kārdinājumam. Nosodījums, vaina un kauns uzņem spēku no mirkļa vājuma; ja tev izdodas tos savlaicīgi apstādināt, tie zaudē savu varu, tomēr, ja ļausi tiem uzņemt apgriezienus, tos apturēt būs daudz grūtāk. Treškārt, uztver sastapto kārdinājumu kā normālas dzīves sastāvdaļu. Ja zināsi, ka tevi gaida cīņa, tu vienmēr būsi gatavs. Ceturtkārt, izvairies no visa, kas īpaši uzrunā tavas vājības. Nemeklē situācijas, kurās vari ātri vien iekrist. Ja tev ir grūti pārvaldīt savas finanses, neej uz lielveikalu, kad nevari atļauties liekus pirkumus!

Un pēdējais – neesi pārāk augstās domās par sevi. No kārdinājumiem mēs neizaugam. Ir viegli maldīgi domāt, ka esi tik nobriedis, ka vairs nekad nekritīsi; tiklīdz tu tā nodomā, esi jau kļuvis par vieglu mērķi.

Dievs vēlas, lai tu uzticētos Viņam, ka Viņš spēj nest uzvaru ikkatrā tavas dzīves sfērā. Un Viņa žēlastībā tu to vari!


Lūgšanas piemērs

„Dievs, es saprotu, ka kārdinājumi ir daļa no cilvēka dzīves. Palīdzi man nezaudēt modrību un būt gatavam, kad tieku kārdināts. Paldies par Tavu gudrību un žēlastību pārvarēt it visus kārdinājumus un dzīvot Tavā uzvarā.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon