Ko iesākt ar emocijām, kad esi sērās?

Ko iesākt ar emocijām, kad esi sērās?

“Kāpēc tu esi tik izmisusi, mana dvēsele, un tik nemiera pilna manī? Ceri uz Dievu! Jo es Viņam vēl pateikšos, savam glābējam un savam Dievam!” — Psalms 42:6

Cilvēks, kas ir piedzīvojis traģēdiju, bieži kļūst emocionāli nestabils, un viņam nākas atrast veidu, kā izpaust savas sēras. Tā varētu būt nekontrolēta raudāšana, asaras, cita veida negatīvas emocijas, kas parādās un tikpat pēkšņi pazūd brīžos, kad vismazāk to gaida. Bieži ir sastopams apjukums, dusmas, bailes, depresija, bēdu viļņi. Ticu, ka šādos brīžos ir gudri lūkoties uz ķēniņa Dāvida piemēru.

42. psalma 6. pantā redzam, kā Dāvids pretojās depresijas un nospiestības sajūtām. Viņš neļāva sev tajās iegrimt, neļāva sev nolaisties izmisuma bedrē. Viņš apraksta savas sajūtas, tomēr pieņēma lēmumu nedzīvot, vadoties pēc savām emocijām. Viņš slavēja un paļāvās uz Dievu.

Vairums no mums ir piedzīvojuši emocionāli grūtus dzīves posmus, pārciešot traģiskus zaudējumus. Mums ir jādod sev laiks, lai tos izsērotu. Šajā procesā, Dievs vēlas mūs mierināt un dāvāt žēlastību, lai mēs spētu to izturēt. Tie, kas dzīvo ticībā Dievam, pārcietuši pārdzīvoto, būs pat stiprāki kā iepriekš.

Ja arī tu šobrīd pārciet kādu sāpīgu zaudējumu, es gribu tevi iedrošināt, sakot, ka tev priekšā ir jauns sākums. Uzticies un slavē Dievu, kā to darīja Dāvids. Ko sātans bija nolēmis tavai iznīcībai, to Dievs var vērst tev par labu!


Lūgšanas piemērs

“Kungs, pat ja esmu sērās un depresijā, es izvēlos Tevi slavēt un Tev uzticēties. Kā teikts Romiešiem 8:28 – es ticu, ka Tu spēj visu vērst man par labu.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon