Kad tu drīksti teikt “nē”

Kad tu drīksti teikt “nē”

„Es viens pats nevaru nest visu šo tautu, jo tas man ir pārāk smagi.” — 4. Mozus 11:14

Mozus grāmatas 11. nodaļā Mozus mums parāda, ko varam darīt, kad jūtamies pārāk noslogoti. Vai vari iedomāties vēl lielāku spiedienu – viņš veda Izraēla tautu cauri tuksnesim ceļojumā, kas vienpadsmit dienu vietā izvērtās par četrdesmit gadus garu pārgājienu!

Tauta bija nomākta un raudāja. 14. pantā Mozus saka Dievam: “Es nespēju viens pats nest visus šos cilvēkus, jo tāda nasta man ir par smagu.”

Tāpat kā Mozus, arī mēs drīkstam teikt – “Esmu sasniedzis savas robežas.” Jā, Rakstos ir teikts, ka “es spēju visu tā spēkā, kas mani dara stipru” (Filipiešiem 4:13), tomēr tas vairāk attiecas uz brīžiem, kad sastopamies ar grūtībām un apstākļiem, kuros Dievs par mums parūpēsies.

Tas nenozīmē, ka mums vajadzētu uzņemties tik daudz pienākumu, ka gluži vienkārši izdegam; kā sieviete, kas vienlaikus audzina piecus bērnus, strādā pilnas slodzes darbā, kalpo draudzes padomē u.tml.

Reizēm tā visa ir par daudz, un tas ir normāli to atzīt. Tāpat ir normāli teikt “nē”, lai tu tiešām varētu izbaudīt dzīvi tā, kā Dievs to ir paredzējis.

Lūk, jaunumi – mums nav jābūt tādiem kā visiem citiem, un mums nav jāuztraucas, ka atpaliekam no citiem. Dievs radīja kādus cilvēkus, kas spēj tikt galā ar lielu daudzumu pienākumu, tomēr vairums cilvēku tādu nav.

Mums katram jābūt tādam, kādu Dievs mūs ir radījis, par to nemaz neatvainojoties. Mums katram jāatrod savā dzīvē līdzsvars tajos pienākumos, ko Dievs mums ir uzticējis, lai varam izbaudīt dzīvi, nevis nokraut sevi ar nevajadzīgiem uzdevumiem, kas rada stresu un spiedienu.

Ja tu esi sasniedzis savu izturības maksimumu, dodies pie Dieva, kā to darīja Mozus! Un Viņš tev palīdzēs atrast veselīgāku un saprātīgāku risinājumu.


Lūgšanas piemērs

“Dievs, man reizēm ir grūti apstāties un pateikt “nē” jauniem pienākumiem. Palīdzi man dzīvot, līdzsvarojot Tevis dotos uzdevumus, lai varu dzīvot Tavā mierā un izbaudīt savu dzīvi.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon