“Marta, Marta!”

“Marta, Marta!”

“Bet Tas Kungs viņai atbildēja, sacīdams: “Marta, Marta, tu rūpējies un zūdies par daudzām lietām. Bet tikai vienas lietas vajag, Marija sev izraudzījusies labo daļu, tā viņai netaps atņemta.”” (LŪKAS 10:41-42)

Stāstā, kas iesākas vēl pirms šodienas panta, Jēzus ir devies apciemot divas māsas, Mariju un Martu. Marta bija aizņemta, gatavojoties Viņa uzņemšanai – tīrīja māju, gatavoja ēdienu un centās atstāt labu iespaidu, parūpējoties, lai viss noritētu nevainojami. Savukārt, Marija izmantoja laiku, lai būtu sadraudzībā ar Jēzu. Marta sadusmojās uz māsu, pieprasīja, lai viņa celtos kājās un palīdzētu pie darbiem. Viņa pat sūdzējās Jēzum un lūdza, lai Viņš mudina Mariju ķerties pie darba.

Jēzus atbilde iesākās ar vārdiem – “Marta, Marta!” Šajos divos vārdos ir iekļauts daudz vairāk, kā varētu šķist pirmajā acumirklī. Tie atklāj, ka Marta bija pārāk aizņemta attiecībām, tuvības vietā viņa izvēlējās darbu, tādejādi nepareizi lietojot savu laiku un palaižot garām to, kas bija pats svarīgākais.

Tajā pašā laikā Marija rīkojās gudri; viņa izmantoja šo mirkli. Visu atlikušo dzīvi viņa varētu pavadīt tīrot, bet tajā dienā, kad viņas namā bija Jēzus, viņa gribēja, lai Viņš justos gaidīts un mīlēts. Viņš bija atnācis, lai satiktu viņu un Martu, nevis pārbaudītu, cik tīra ir viņu māja. Lai arī es domāju, ka tīra māja ir svarīga, tomēr tas nebija īstais brīdis, kad tam koncentrēties. Bija laiks koncentrēties uz Jēzu, jo Viņš bija atnācis!

Es pati sev atgādinu un iedrošinu arī tevi likt lietā gudrību un nepalaist garām Dieva klātbūtni, kad tā ir pieejama. Ir brīži, kad jūtam Svētā Gara pamudinājumu lūgt vai pavadīt laiku Viņa klātbūtnē, bet mēs dodam priekšroku darbam vai izklaidēm. Kad Viņš aicina, mums vajadzētu reaģēt nekavējoties. Viņa klātbūtnes svētība ir daudz, daudz vērtīgāka par jebko citu, ko mēs tajā brīdī varētu iegūt.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Nezaudē nevienu iespēju izbaudīt Dieva klātbūtni.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon