Neuzvarama Kombinācija

Neuzvarama kombinācija

Labi tam cilvēkam [svētīts, veiksmīgs, apskaužams tas cilvēks], kas atrod (prasmīgu un dievbijīgu) gudrību, un cilvēkam, kas dabū sev skaidru prātu [ko iedvesmojis Dieva Vārds un dzīves pieredze]! (Salamana Pamācības 3:13)

Viens no maniem mīļākajiem veidiem, kā dzirdēt no Dieva, ir caur vispārpieņemtu gudrību un veselo saprātu. Gudrība katrā situācijā atpazīst patiesību, savukārt, veselais saprāts dāvā saprātīgu spriedumu par to, ko iesākt ar šo patiesību. Es gudrību uzskatu kā kaut ko pārdabisku, jo to neiemāca cilvēks, tā ir dāvana no Dieva.

Daudziem izsmalcinātiem, inteliģentiem cilvēkiem diemžēl trūkst gudrības un veselā saprāta. Dieva Vārdā teikts: “Bet, ja kādam no jums trūkst gudrības, tas lai to lūdz no Dieva, kas visiem dod devīgi un nepārmezdams, un viņam taps dots.” (Jēkaba 1:5)

Mani pārsteidz, cik daudziem šķiet, ka, lai skaitītos “garīgs”, jāpārstāj likt lietā veselo saprātu. Nav jau tā, ka garīgi cilvēki visu dienu lidinās pa godības mākoņiem; arī viņi dzīvo parastā pasaulē un pavisam praktiski risina praktiskās dzīves problēmas. Viņiem ir nepieciešamas īstas atbildes, tāpat kā visiem citiem, un šīs atbildes atrodamas Dieva Vārdā, un mums tās atklāj Svētais Gars.

Mēs meklējam, Dievs runā; Viņš ir Gudrības Gars un nekad neliks mums darīt ko negudru. Mēs daudzreiz lūdzam, lai Dievs uz mums runātu un mūs vadītu, tomēr, ja Viņš nedod konkrētu vārdu no Rakstiem vai nerunā uz mūsu sirdi, mums joprojām ir jādzīvo sava dzīve un jāpieņem lēmumi. Dievs nenodiktēs, kā rīkoties, pieņemot katru mazo dzīves lēmumu, bet Viņš dāvā gudrību un veselo saprātu – un tā ir neuzvarama kombinācija.


Dieva vārds šodienai: Ja tu meklēsi, Dievs runās.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon