No sēšanas līdz ražai

No sēšanas līdz ražai

“Katrai lietai ir savs nolikts laiks, un katram īstenošanai paredzētam nodomam zem debess ir sava stunda.” — Salamans mācītājs 3:1

Salamana mācītāja grāmatas 3. nodaļas 1. pantā lasām, ka it visam zem debess ir savs noteikts laiks. Mēs visi neatrodamies vienā un tajā pašā dzīves posmā vienlaicīgi. Būs brīži, kad kāds cits jau baudīs ražu, kamēr tu vēl tikai stādīsi vai sēsi. Tādos brīžos atceries, ka arī viņiem  bija laiks, kad jāsēj, tāpat kā tev tagad.

Sēšanas laiks ir tas posms, kurā mums jāizprot Dieva griba. Katru reizi, kad es savas gribas vietā izvēlos Dieva gribu, es iesēju labu sēklu, kas ar laiku manā dzīvē nesīs ražu.

Starp sēšanu un ražas novākšanu ir gaidīšanas laiks. Parādās saknes, kas pamazām atrod sev ceļu aizvien dziļāk augsnē. Tam ir vajadzīgs laiks, un tas notiek zem zemes, ko mūsu acis neredz. Skatoties virs zemes, pat nešķiet, ka kaut kas vispār notiek. 

Sējot paklausības sēklas, mums varētu šķist, ka nekas nenotiek, bet iekšienē, kur neko nevaram redzēt, notiek ļoti daudz kas! Un, gluži kā sēkla, kas beidzot izlaužas cauri zemei ar skaistu, zaļu asnu, tāpat arī mūsu paklausības sēklas ar laiku izlauzīsies virspusē kā skaista raža tam, ko Dievs ir iestādījis mūsu dzīvē.


Lūgšanas piemērs

“Kungs, es zinu – lai es varētu ievākt ražu, man vispirms nākas sēt, tāpēc es gaidīšu, pilns cerības, pat tad, kad šķitīs, ka it nekas nenotiek. Es uzticēšos Tev, zinot, ka Tu ievedīsi mani ražas novākšanas laikā, kad būs pienācis īstais brīdis.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon