“Parasto” vērst par svēto

“Parasto” vērst par svēto

“Dažs ievēro vienu dienu vairāk par otru, dažs turpretim visas dienas tur vienādas: ikviens lai pilnīgi turas savā pārliecībā!” — Romiešiem 14:5

Mums kā Kristus mācekļiem, visa dzīve jāvelta Dievam, lai it visā Viņam izpatiktu (Kolosiešiem 1:10). Tomēr mēs mēdzam parastos ikdienas pienākumus uztvert zemākus par „garīgajiem” pienākumiem, kuri ļauj mums justies svētākiem un tuvākiem Dievam.

Tomēr ir svarīgi saprast, ka patiesībā nav atšķirības starp parasto un svēto, ja nu vienīgi mūsu pašu domās. Lai viss, ko mēs darām, ir kā tam Kungam! Un, ja mēs to darām ar šķīstu mīlestības sirdi, tad tas kļūst svēts. Tādejādi pat parasti, ikdienišķi pienākumi, piemēram, iepirkšanās, var būt tikpat svēti kā lūgšana, kamēr vien tu to dari Dievam par godu.

Vēstules romiešiem 14. nodaļa ir brīnišķīga Bībeles nodaļa, kas šajā jomā ienes lielu brīvību. Mans personīgais 5. un 6. panta tulkojums ir šāds – kāds redz lūgšanu un Bībeles lasīšanu svētāku par parastiem ikdienas darbiem, kamēr cilvēks, kurš ir patiesi brīvs Tajā Kungā, to visu redz vienādi svētu, jo visu, ko viņš dara, viņš to dara kā Tam Kungam par godu.

Tā vietā, lai Dievam atdotu tikai daļu no savas dzīves, pieņem šodien lēmumu it visu padarīt svētu, to pienesot kā upuri Tam Kungam.


Lūgšanas piemērs

“Dievs, es gribu, lai visa mana dzīve būtu svēta, ne tikai viena tās daļiņa. Es Tev pienesu visus savus ikdienas darbus. Es dzīvoju, lai pagodinātu Tevi.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon