Salaužot sliktus ieradumus

Salaužot sliktus ieradumus

“Ļaunums lai tevi neuzvar, bet pats uzvari ļaunu ar labu!” — Romiešiem 12:21

Uzsākot savas attiecības ar Kristu, tu spēri pirmos soļus jaunā dzīves ceļā, lai kļūtu par tādu cilvēku, kādu Dievs tevi ir radījis būt. Tā laikā mēs mācāmies pārvarēt savas vājības un dzīvot Dieva spēkā. Bieži vien tas nozīmē arī lauzt sliktus ieradumus.

Gadiem ilgi man bija paradums noskumt ikreiz, kad nepanācu savu. Varbūt tas nav tavs sliktais ieradums. Varbūt tu baumo, lieto sliktus vārdus, dzer pārāk daudz kafiju, skaties pārāk daudz TV vai tērē naudu par lietām, kas tev nav vajadzīgas. Bet tu vari salauzt savu slikto ieradumu, lai kas tas būtu.

Es negrasos teikt, ka sliktus ieradumus ir viegli salauzt, un tomēr Dievs vēlas, lai mēs uzņemtos varu pār saviem sliktajiem ieradumiem. Viņš negrib, ka ļaujamies savām emocijām, bet gan lai dzīvojam uzvarā.

Lai salauztu sliktu ieradumu, dienu pēc dienas nākas pieņemt vairākas labas izvēles. Vairums no mums to cenšas izdarīt saviem spēkiem – bez Svētā Gara palīdzības. Tomēr ar laiku mēs saprotam, ka nevaram izpatikt Dievam, ja Dievs pats mums tajā nepalīdz.

Kādā no Bībeles tulkojumiem angļu valodā Svētais Gars bieži tiek dēvēts par “blakus Stāvētāju”. Viņš vienmēr ir mums blakus, gadījumā, ja mēs iekļūstam nepatikšanās un mums ir vajadzīga palīdzība. Tomēr Viņš nenāk neaicināts. Mums jālūdz Viņam pēc palīdzības.

Romiešiem 12:21 teikts, ka uzvaram ļaunu ar labu. Tas ir viens no lielākajiem Dieva Vārdā atklātajiem noslēpumiem.

Koncentrējoties uz Dievu un uzvaru, ir daudz vieglāk pieņemt pareizu izvēli, nevis, ja ļaujamies bailēm no neveiksmes. Jau šodien pieņem lēmumu staigāt Garā, uzvarēt sliktus ieradumus un dzīvot uzvarā!


Lūgšanas piemērs

“Dievs, es vairs negribu sadzīvot ar saviem sliktajiem ieradumiem. Es izvēlos uzņemties Tevis doto varu pār kārdinājumiem, kas vēlas mani turēt savā pavadā. Es sekošu Tavam Svētajam Garam, lai izveidotu jaunus un labākus dzīves ieradumus.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon