Skaudības briesmas

Skaudības briesmas

“Jo, kur ir skaudība un ķildas (sāncensība un savtīgas ambīcijas), tur ir juceklis (nemiers, disharmonija, sacelšanās) un visāda nelietība (ļaunums).” — Jēkaba 3:16

Greizsirdības izraisītas dusmas ir vienas no pirmajām Bībelē minētajām emocijām. 1. Mozus grāmatas 4. nodaļā stāstīts par Kainu, kurš nogalināja savu brāli Ābelu, jo bija tik ļoti greizsirdīgs uz savu brāli, ka šīs jūtas ātri vien pārauga dusmās. Lai arī šis ir ļoti ekstrēms greizsirdības piemērs, tas tomēr mums atgādina, cik bīstama var izrādīties greizsirdība.

Mūsdienu sabiedrībā daudziem šķiet, ka viņu vērtība vai nozīme balstās darbā, sociālajā statusā vai draudzē ieņemamajā amatā. Šāds domāšanas veids liek cilvēkam nepārtraukti baidīties, ka kāds cits varētu tikt paaugstināts vēl pirms viņa. Tādejādi greizsirdība mūs mudina izskatīties svarīgākam citu acīs, nekā patiesībā esi.

Ja arī tevī notiek šādas cīņas, saproti, ka Dievs tevi ir nolicis tur, kur šobrīd esi, kāda konkrēta iemesla dēļ. Viņam tavai dzīvei ir labs plāns, un Viņš zina, kā tevi šim plānam sagatavot.

Nenicini mazos sākumus. Mūsu prieks un piepildījuma sajūta nāk vienīgi no paklausības Dieva aicinājumam, nevis no greizsirdības, kas grib sasniegt un panākt to, kas labi izskatās cilvēku acīs. Neļauj greizsirdībai tevī iesakņoties. Uzticies, ka Dievs tevi aizvedīs uz turieni, kur tev jābūt.


Lūgšanas piemērs

“Dievs, greizsirdība ir bīstama, un es negribu ar to nekā kopīga. Mans statuss nav atkarīgs no pasaulīga ieguvuma vai cilvēku atzinības. Viss, kas man ir vajadzīgs, atrodas Tevī.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon