Sprawowanie władzy

Sprawowanie władzy

I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła. List do Efezjan 1: 22 (BT)

Od zarania dziejów Bóg miał przygotowany dobry plan dla twojego życia, lecz wróg, diabeł, pokrzyżował Jego oryginalne plany, kiedy zwiódł na pokuszenie Adama i Ewę, a ci wysłuchali go, zamiast przestrzegać nakazów Boga. Bóg przekazał Adamowi oraz Ewie zwierzchnictwo i panowanie nad wszystkim, co znajdowało się w Ogrodzie Eden, lecz kiedy oni przez swój czyn okazali Mu nieposłuszeństwo, tym samym stracili swoją władzę i nagle okazało się, że szatan ma nad nimi przewagę.

Znaj swojego wroga
Nigdy nie możemy zapominać, że szatan jest złodziejem i kłamcą. Chce on, byśmy zaufali jego łgarstwom, ponieważ czyniąc to damy się zwieść, a nasze życie będzie pozbawione Prawdy. Nasz wróg będzie mówić nam że chce dla nas jak najlepiej, a Bóg nas nie kocha.

Od początku istnienia świata szatan starał się zdyskredytować dobre rzeczy w naszych oczach i będzie kontynuował te wysiłki, jeśli mu na to pozwolimy. Innymi słowy, rozsiądzie się w naszym życiu i będzie nim władać, jeśli go stamtąd nie wykurzymy!

Nie jesteś pokonany
Szatan nas atakuje, ale to nie znaczy, że musi nas pokonać. Możemy  pokrzyżować jego plany. Wszystko, co należy zrobić, to przejąć władzę, która należy do nas w Chrystusie,  a zrobimy to, otwierając w wierze usta i mówiąc: „Nie, szatanie, nie masz nade mną władzy”.

W swojej miłości do nas Bóg posłał na ziemię Jezusa, aby ten wybawił nas od potęgi i władzy wroga. Jezus jest Panem wszystkiego; Bóg wszystko podał pod Jego stopy. Ponieważ jako ludzie wierzący jesteśmy „w Chrystusie”, to jedyne miejsce, jakie szatan może mieć w naszym życiu, jest pod naszymi stopami!

Okaż dziś miłość Bogu
Kiedy pomyślisz o Wielkiej Nocy i poświęceniu Jezusa, podziękuj Bogu za to, że udzielił ci zwierzchności nad diabłem i że możesz cieszyć się Mocą Ducha Świętego, która pomaga ci żyć w zwycięstwie.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon