Boży charakter

Joyce Meyer

Boży charakter

Poznanie Bożego charakteru jest niezwykle ważne. Dlaczego? Ta wiedza pozwoli nam rozróżniać duchową rzeczywistość. Jeśli nie znamy Bożego charakteru, to jak w ogóle możemy rozpoznać, co pochodzi od Niego a co nie?

Biblia mówi, byśmy nie wierzyli we wszystko, co pojawia się w naszym życiu. Musisz testować i sprawdzać duchy. Kluczowa jest wiedza o tym, czym jest Bóg, a czym nie jest. Musimy rozpoznawać Boga w swojej codziennej aktywności.

Rzućmy okiem na trzy ważne cechy, którymi musi charakteryzować się Boży charakter…

1.    Sprawiedliwość
Ze wszystkich cudownych cech charakteru Boga najbardziej uwielbiam rozważać sprawiedliwość. Bóg jest Bogiem sprawiedliwości. Określenie Boga mianem sprawiedliwego jest niesamowite, gdyż Jego sprawiedliwość oznacza, że zawsze będzie czynił właściwym to, co niesprawiedliwe i złe. Na przykład, kiedy ktoś znęca się nade mną, to nie muszę zaprzątać sobie tym głowy, ponieważ Bóg ostatecznie sprawiedliwie osądzi osobę, która to czyni. On miłuje sprawiedliwość.

Pewnego dnia Dave powiedział mi, że podczas swojej porannej modlitwy Bóg mu wyjawił, że jeśli pokładamy nadzieję w Panu, to nikt nie może nas oszukać. Jeśli jakiś człowiek czegoś cię pozbawił, to nie denerwuj się tym. Nawet jeśli Bóg będzie musiał uruchomić setkę ludzi, abyś mógł odzyskać to, co straciłeś, to i tak to odzyskasz.

Jeśli tylko wierzysz w Boga, nikt cię nie skrzywdzi, a czyny osób, które próbują to zrobić, nie pozostaną bez konsekwencji.

W taki czy inny sposób to, co zostało ci niezasłużenie odjęte, ostatecznie wróci do ciebie. Nikt cię nie skrzywdzi, a czyny osób, które próbują to zrobić, nie pozostaną bez konsekwencji.

 2.    Dobroć
Bóg jest dobry – ten fakt jest niezmienny. Ponadto Bóg jest dobry przez cały czas, nie tylko przez jakąś chwilę, albo wtedy, kiedy wszystko idzie po twojej myśli. W Ks. Psalmów 34: 9 (BT) napisano: „Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan, szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka”.

Pozwól, że coś ci powiem: kiedy prześladują cię problemy i wydaje ci się , że całe piekło wystąpiło przeciwko tobie, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest wypowiedzenie na głos tych słów: „Bóg jest dobry. Bóg jest dobrocią. Mogę mieć trudności, ale Bóg nie ponosi za nie winy. Bóg jest dobry”.

 3.    Świętość
Bóg jest święty. Co tak naprawdę oznacza to słowo? W języku greckim być świętym oznacza być prawym. Wiesz co, myślę, że nasze życie byłoby o wiele łatwiejsze, gdybyśmy naprawdę zdali sobie sprawę, że Bóg zawsze jest prawy i sprawiedliwy.
Szczerze mówiąc, świadomość, że wszystko, co On czyni, jest prawe, niezależnie od tego, czy mi się to podoba czy nie, pomogła mi w mojej wędrówce z Bogiem.
On zawsze postępuje właściwie. Czy jest mi z tym dobrze, czy źle, Jego wola jest słuszna. Bez względu na to, czy się z tym zgadzam, On jest prawością – On ma słuszność.

Zdumiewający charakter Boga jest dla nas przykładem

Te trzy powyższe cechy nie są jedynymi wyróżnikami, które opisują charakter Boga, ale są bardzo istotne i potężne. Każda z osób, które czytają te słowa, może za pomocą Ducha Świętego rozwinąć te cechy w swoim charakterze.

Zachęcam cię, byś poświęcił trochę czasu na wyszukanie w Biblii tych trzech cech opisujących Boga i rozważał wspaniały charakter Chrystusa. Znajdź dobrą konkordancję albo posłuż się internetową wyszukiwarką biblijną i odkryj to, co Biblia mówi o takich cnotach jak sprawiedliwość, dobroć i świętość. Następnie studiuj te trzy przymioty przez następny miesiąc, zacznij ćwiczyć je w życiu codziennym i bacznie przyglądaj się, co uczyni Bóg… nie będziesz rozczarowany.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon