Najcenniejszy dar ze wszystkich

Joyce Meyer

Najcenniejszy dar ze wszystkich

Jest najbardziej niezwykły i zarazem uzasadniony. Im więcej o nim myślę, tym bardziej mnie zadziwia. Ten dar zsyła na nas błogosławieństwa, na które nie zasłużyliśmy i zdejmuje z nas kary, na które w pełni zasłużyliśmy. To zdecydowanie największy dar, jakim możesz kogokolwiek obdarzyć. Ten dar to miłosierdzie.

Zauważ, że Jezus pojawił się na ziemi, aby uwolnić nas od naszych grzechów. Musimy się również nauczyć, jak uwalniać innych ludzi od ich grzechów.

Przykład Jezusa nauczył nas nie tylko tego, by kochać swoich wrogów, ale także by się za nich modlić. I jeśli tylko będziesz w stanie się zmusić do zrobienia dla nich czegoś miłego – nawet jeśli będzie to po prostu uśmiech, który pokaże tym osobom, że nie chowasz urazy – będzie to dla diabła niezły cios.

To prawda, że ludzie, którzy czegoś cię pozbawili, często nie są w stanie ci tego zwrócić. Mój ojciec, wykorzystując mnie seksualnie, skradł moją dziecięcą niewinność, której nikt nie mógł mi z powrotem oddać. Bóg jednak obiecał nam po dwakroć wynagrodzić każdą krzywdę.

Możemy się odwdzięczać, obdarowując ludzi, którzy uprzednio nam coś ofiarowali. Jednak bardziej błogosławieni będziemy, kiedy postanowimy dzielić się z tymi, którzy nie mogą nam się odpłacić – tak wygląda ofiarowanie miłosierdzia.

Zachęcam cię, byś trochę bardziej zaufał Bogu. Uwierz, że wszystko, co uczynisz „najmniejszym” – ubogim, głodnym, chorym, więźniom, opuszczonym samotni – Bóg uczyni również tobie.

Największy dar, jaki możesz złożyć Bogu, to jeszcze bardziej przypominać Jego Syna. Kiedy to uczynisz, będziesz mógł swobodnie dzielić się z otaczającymi cię ludźmi największym darem, jaki kiedykolwiek mogliby od ciebie dostać: miłosierdziem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon