Zwyciężanie w bitwie

Zwyciężanie w bitwie

Przez lata swojego życia nauczyłam się jednej rzeczy: im bliższa jest nasza relacja z Bogiem, tym potężniejsze będzie nasze życie. Dzieje się tak dlatego, że upodabniamy się i zaczynamy działać podobnie jak ludzie, z którymi spędzamy dużo czasu. Zatem jeśli będziemy często przebywać z Chrystusem, to ostatecznie zaczniemy Go przypominać. Kłopot w tym, że niewielu z nas tak czyni…

 Do zawiązania bliskiej relacji potrzeba czasu i prawdy

Wydaje się, że wielu ludzi boi się spędzać z Nim czas, poznawać Go i rozważać Jego charakter. Albo może nie chcemy szukać Jego mądrości i przewodnictwa, ponieważ boimy się tego, co możemy od Niego usłyszeć. Wygląda to tak, jakby samo przebywanie z Bogiem było dla nas przerażające. W związku z tym ten rodzaj mocy – mocy, która sprawia, że diabeł drży ze strachu już kiedy wstajemy z łóżka – nie pojawia się często w naszym życiu.

Boże Słowo mówi nam, że prawda nas wyzwoli (zob. Ew. Jana 8: 32; BT). W Księdze Psalmów natomiast jest napisane, że Dawid poszukiwał jednej rzeczy, a był to czas spędzany z Panem (zob. Ks Psalmów 27: 4; BT).

Zatem aby nawiązać zażyłą relację z Bogiem, której owocem będzie wzrost w Bożej mocy, musimy spojrzeć w oczy prawdzie o nas samych, którą objawia nam Bóg. Musimy wziąć we władanie swoje życie umysłowe – zacząć kontrolować to, co myślimy o sobie, o swojej przeszłości i przyszłości, a nawet o Bogu. On bardzo nas kocha, ale nie chce zostawić nas w tym bałaganie. Jest zawsze gotowy i czeka, aż będzie mógł przeniknąć do naszego życia i zmienić nas od podszewki.

„On jest zawsze gotowy i czeka, aż będzie mógł przeniknąć do naszego życi i zmienić nas od od podszewki.”

Potrzeba trochę czasu, aby to się stało, ponieważ wcześniej musimy umieć dostrzec prawdę o sobie, a często to ten etap stanowi najtrudniejszą część procesu wzrostu duchowego. Nie bardzo podoba nam się to, co widzimy. Możemy modlić się do Boga, aby odmienił naszą sytuację, ale musimy też umieć zmierzyć się z faktem, że On chce zmienić nas, bez względu na okoliczności. Jakże często Duch Święty ujawnia rzeczy, o których zwyczajnie nie mieliśmy ochoty się dowiedzieć. Ale pamiętaj, że to prawda nas wyzwoli! Nie bój się zmiany; obawiaj się tego, że się nie zmienisz!

Jak naprawdę postrzega cię Bóg

Bóg nie jest na nas wściekły. Jeśli jesteś rodzicem, to zastanów się nad tymi słowami: czy mógłbyś kochać któreś ze swoich dzieci bardziej niż teraz? A czy chciałbyś dostrzec zmiany w ich zachowaniu? No właśnie, tak samo jest z naszym Ojcem w Niebie. On nas kocha – i koniec rozważań w tej materii. Kocha nas tak bardzo, jak tylko może kochać. To nie ulegnie zmianie. Jednak wciąż liczy na to, że ujrzy, jak wzrastamy, dojrzewamy duchowo i doświadczamy wszystkiego, co najlepsze, a więc wszystkiego, co On dla nas zaplanował.

Bóg naprawdę nas miłuje i zawsze ma na uwadze nasze dobro. Im bardziej Mu ufamy, tym więcej pragniemy spędzać z Nim czasu. Im więcej czasu z Nim spędzamy, tym większym zmianom ulegamy i tym więcej Jego mocy objawia się w naszym życiu. A im więcej Jego mocy zadziała w naszym życiu, tym bardziej będziemy denerwować szatana już po przebudzeniu i otwarciu oczu!

Zatem zaplanuj sobie kilka spotkań z Bogiem, na osobności. Powiedz Mu o swoich problemach. Przyjmij prawdę o sobie, którą On ci objawi. Wierz, że On zawsze działa na twoją korzyść i chce, byś wiódł obfite, owocne i potężne życie!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon