7 sposobów na życie w pokoju

7 sposobów na życie w pokoju

„A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie”List do Filipian 4:7 (BT)

Doświadczanie Bożego pokoju jest niezbędne, aby cieszyć się życiem. Uważam, że kluczem do spokojnego życia jest stopniowe wyrabianie w sobie pokoju, dzień po dniu. Oto kilka wskazówek, które pomocą ci wieść bardziej zrównoważony tryb życia:

  1. Uważaj na to, jak spędzasz czas; selekcjonuj zajęcia. Może próbujesz robić zbyt wiele rzeczy naraz i ostatecznie żadnej z nich nie wykonujesz dobrze. Daj się prowadzić Duchowi Świętemu – pośpiech oznacza, że próbujesz robić więcej niż On ci nakazuje.
  2. Naucz się uprzejmie odmawiać. Czasami bierzemy na siebie rzeczy, którymi nie mamy czasu się zająć, gdyż nie potrafimy powiedzieć: „nie”. Proś Boga, aby w takich sytuacjach podsuwał ci odpowiednie słowa.
  3. Wyrzuć ducha prokrastynacji. Boże Słowo mówi nam, abyśmy ćwiczyli się w samodyscyplinie. Rób to, co musisz zrobić, aby móc się cieszyć spokojem ducha.
  4. Wyeliminuj wszelkie czynniki rozpraszające uwagę. Jeśli wiesz, że jesteś podatny na niektóre rozrywki, jak np. oglądanie telewizji, z góry ustal konkretne granice.
  5. Wyznacz limit dla czasu wolnego od pracy. W życiu jest mnóstwo okazji do zrobienia przerwy, ale musisz się nauczyć odpowiedniego zarządzać wolnym czasem. Pomoże ci w tym planowanie: harmonogram obowiązków i przerw.
  6. Zmień styl życia. Poproś Boga, aby pokazał ci nieszablonowe sposoby na oszczędzanie czasu i unikanie problemów. Na przykład, kiedy ja nie mam czasu na zmywanie naczyń, wówczas używam talerzy papierowych!
  7. Módl się i słuchaj. Jeśli widzisz, że twoje działania nie skutkują pokojem, zwróć się do Boga, módl się o pokój na każdą chwilę i o mądrość, dzięki której dokonasz pozytywnych zmian.

Najważniejsze jest to, abyś w swoim życiu postawił pokój na pierwszym miejscu, podjął praktyczne działania, traktując go priorytetowo i pozwolił, żeby Bóg każdego dnia prowadził cię do miejsca Swojego pokoju, które przewyższa ludzkie zrozumienie.

Modlitwa

Boże, prowadź mnie do Swojego pokoju, który przekracza wszelkie zrozumienie. Pokaż mi, jakie codzienne kroki mogę podjąć, aby nieustannie trwać w Twoim pokoju. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon