Bóg czyni wszystko we właściwym czasie

Bóg czyni wszystko we właściwym czasie

„Jest to widzenie na czas oznaczony, lecz wypełnienie jego niechybnie nastąpi; a jeśli się opóźnia, ty go oczekuj, bo w krótkim czasie przyjdzie niezawodnie”. Ks. Habakuka 2: 3 (BT)

Czy oczekujesz ziszczenia się twoich najgłębszych pragnień? Modlisz się o uwolnienie z różnych zniewoleń, dzięki któremu w końcu ujrzysz, jak spełniają się twoje marzenia? Modlisz się o zbawienie dla przyjaciół i rodziny i czekasz na efekty? Czy wierzysz Bogu w to, że ześle Ci powodzenie, Swoją przychylność, wywyższenie, zaszczyty i wszystkie pozostałe błogosławieństwa, które znalazłeś w Jego Słowie?

Czy jesteś już zmęczony czekaniem na czas żniw w twoim życiu? Ulegasz frustracjom i wołasz do Niego: „Kiedy, Boże, kiedy?”? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to musisz zrozumieć, że często czas wybrany przez Boga jest dla nas tajemnicą. On nie działa według naszego harmonogramu, lecz w Swoim Słowie obiecał, że nie spóźni się nawet o jeden dzień.

Bóg wypełnia Swoje obietnice w idealnym momencie! Twoim zadaniem nie jest dociekać, kiedy się to stanie, lecz postanowić, że się nie poddasz, dopóki nie przekroczysz linii mety i nie zaczniesz żyć w radykalny sposób, rozsiewając Boże błogosławieństwa! Im bardziej będziesz ufał Jezusowi i na Nim skupiał swój wzrok, tym więcej otrzymasz obfitego życia. Wiara w Boga ma życiodajną moc. Wiara daje odpoczynek. Przestań zatem głowić się nad tym wszystkim – i niech Bóg będzie Bogiem twojego życia!

Modlitwa

Boże, wiem, że wybrany przez ciebie czas jest doskonały, nawet kiedy wzrasta we mnie znużenie wynikające z oczekiwania. Pomóż mi uwierzyć w Ciebie i znaleźć odpocznienie w Twoim planie dla mnie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon