Bóg działa przez ludzi

Bóg działa przez ludzi

„(…) i ponad nasze oczekiwanie oddawali nawet samych siebie najpierw Panu, a potem i nam, za wolą Bożą”. 2 List do Koryntian 8:5 (BW)

Gdy pewnego ranka spędzałam czas z Bogiem, zapytałam się Go: „Panie, jak możesz patrzeć na to wszechogarniające cierpienie na świecie: głodujące dzieci, handel ludźmi, ludobójstwo, niesprawiedliwość, ubóstwo, i nic z tym nie robić?”.

Nie zapytałam o to w formie skargi, nie chciałam kwestionować jego miłości i integralności; nie spodziewałam się też, że otrzymam odpowiedź. Po prostu wyrzuciłam z siebie to, co mnie głęboko dotykało. Natychmiast usłyszałam Jego głos: „Działam poprzez ludzi. Czekam, aż Moi ludzie powstaną i coś z tym zrobią”.

Ty i ja jesteśmy częścią armii, Ciała Chrystusa, i każdy z nas ma za zadanie zmieniać świat. Bóg chce działać przez nas. Wzywa nas do uzbrojenia się w miłość i rzucenia się w wir pracy. W 2 Liście do Koryntian 8 Paweł mówił o oddaniu macedońskich kościołów: „oddawali nawet samych siebie najpierw Panu, a potem i nam, za wolą Bożą”. To niezwykłe, gdyż nie oddawali jedynie swoich pieniędzy – oddawali siebie, gdyż taka była wola Boża. Bóg wzywa nas, abyśmy również tak żyli. Jedna osoba, pracująca z oddaniem dla Pana, może uczynić więcej, niż nam się wydaje! Co ty zrobisz, aby działać w Bożym imieniu i zmieniać świat?

Modlitwa

Boże, zapraszam cię do mojego życia – działaj przeze mnie. Odrzucam egoizm i miłość własną, abyś mógł mnie używać i przemieniać świat. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon