Bóg jest jedynym niewyczerpalnym źródłem

Bóg jest jedynym niewyczerpalnym źródłem

„Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca”. Ks. Psalmów 34:7 (BT)

Bóg stworzył nas jako istoty ludzkie, i chce, abyśmy byli szczęśliwi i dobrze się czuli we własnej skórze. W rzeczywistości, wręcz powinniśmy czuć się dobrze sami ze sobą, w przeciwnym razie wykształcimy w sobie niezdrowe i niekontrolowane mechanizmy, które będą rekompensować nam brak pozytywnych uczuć i emocji.

Pomyśl o tym. Osoba uzależniona od narkotyków prawdopodobnie sięgnęła po nie pierwszy raz, aby zagłuszyć wewnętrzny ból, który był tak przejmujący, że miała silną potrzebę, aby się go pozbyć choćby na chwilę. Podobnie jest z alkoholizmem i zajadaniem się dla przyjemności. Jeśli z naszego wnętrza nie wydobywają się pozytywne odczucia, mamy automatyczną skłonność do zabiegania o nie za pomocą środków „zewnętrznych”.

Bóg stworzył nas w ten sposób, że tylko On może nas zadowolić. Kiedy pragnąc dobrego samopoczucia, nie udajemy się do Niego, lecz do innych osób lub rzeczy, tak naprawdę próbujemy zastąpić prawdziwe źródło tanim substytutem. Jakiekolwiek masz potrzeby emocjonalne, wiedz, że tylko Bóg może je zaspokoić. Jedynym niewyczerpalnym źródłem życia i radości jest właśnie On.

Jeszcze dziś udaj się do Niego – Jedynie On może spełnić pragnienia Twojego serca.

Modlitwa

Boże, nie chcę marnować czasu, goniąc za tanimi substytutami. Jesteś Jedynym źródłem, które może spełnić pragnienia mojego serca. Pokaż mi jak każdego dnia znajdować radość i spełnienie w Tobie, i tylko Tobie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon