Bóg może uwolnić cię z więzów przeszłości

Bóg może uwolnić cię z więzów przeszłości

„Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana”. Ew. Łukasza 4: 18 – 19 (BT)

Pochodzę z dysfunkcyjnej rodziny, gdzie znęcanie się i wykorzystywanie było na porządku dziennym. Moje dzieciństwo przepełnione było strachem i udręką. Będąc młodą kobietą, próbowałam żyć dla Chrystusa i wieść chrześcijańskie życie, jednakże sądziłam, że moja przyszłość zawsze będzie naznaczona balastem z przeszłości. Myślałam sobie: „Jak ktoś z taką historią jak moja mógłby kiedykolwiek żyć normalnie? To niemożliwe!”.

Lecz Jezus powiedział: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym (…) więźniom głosił wolność”. Chrystus przyszedł, aby otworzyć bramy więzienia i dać wolność więźniom.

Nie mogłam uczynić żadnego kroku naprzód, dopóki nie zrozumiałam, że Bóg chce mojego uwolnienia z więzów przeszłości. Musiałam uwierzyć, że moje dawne życie czy teraźniejszość nie determinują mojej przyszłości – chyba, że sama jej na to pozwolę. Musiałam pozwolić Bogu, aby w cudowny sposób mnie uwolnił.

Może masz za sobą trudne doświadczenia, które wciąż wpływają na twoje obecne życie w negatywny i przygnębiający sposób, ale mówię ci śmiało – twoja przeszłość nie określa twojej przyszłości ani nawet teraźniejszości! Pozwól Bogu, aby zerwał łańcuchy, trzymające cię w niewoli.

Modlitwa

Boże, wierzę, że jesteś potężniejszy niż moja przeszłość. Przyjmuję uwolnienie, które mi dajesz. Moje dawne życie nie będzie określało mojej przyszłości. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon