Bóg nigdy się nie zmieni… ale ty możesz!

Bóg nigdy się nie zmieni... ale ty możesz!

„Ponieważ Ja, Pan, nie odmieniam się, więc dlatego wy, synowie Jakuba, nie jesteście zniszczeni”. Ks. Malachiasza 3: 6 (BT)

Dlaczego przyłapujemy się na myślach w rodzaju: „Już nigdy nic się nie zmieni… Zawsze już taki będę… Moja sytuacja jest bez wyjścia… On nigdy się nie zmieni… Ona nigdy się nie zmieni… Nigdy nie będę tak dobry jak ten-i-tamta”?

Jedynie Bóg nigdy się nie zmieni. Wszystko inne może ulec zmianie.

Lecz kiedy brak ci nadziei i nie dostrzegasz możliwości odmiany swojego losu, wówczas prawdopodobnie zmiana nie nastąpi. Wiesz, znosimy tyle przykrych emocjonalnie rzeczy, których wcale nie musielibyśmy znosić, gdybyśmy tylko pokładali swoją nadzieję w Bogu i nie przywoływali nieustannie w myślach sytuacji, nad którymi nie możemy zapanować.

Oto dobre wieści: możesz zacząć kochać swoje życie, jeśli tylko tak postanowisz! Musisz jednak naprawdę wierzyć, że Bożą wolą dla ciebie jest, abyś doświadczał nieprzerwanej radości. Następny krok, który musisz uczynić, to postanowienie, że przyjmiesz tę radość, która jest niezbędna dla twojego zdrowia fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i duchowego.

Bóg się nie zmieni, ale może zmienić ciebie, jeśli Mu na to pozwolisz.

Modlitwa

Boże, czasami mam wrażenie, że mój los nigdy nie ulegnie zmianie, lecz wtedy pamiętam, że Ty możesz go zmienić. Postanawiam przyjąć Twoją radość i wierzyć Ci, że odmienisz moje życie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon