Bóg wie, że nigdy nie osiągniemy doskonałości

Bóg wie, że nigdy nie osiągniemy doskonałości

„Nie [mówię], że już [to] osiągnąłem i już się stałem doskonałym, lecz pędzę, abym też [to] zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa”. List do Filipian 3:12 (BT)

Jest wielu ludzi, którzy żyją w takim strachu przed popełnianiem błędów, że wolą nic nie robić. Przesiadują po prostu ze swoimi myślami: „A co, jeśli się mylę? Co jeśli nie spełniam Bożej woli?”.

Czy wiesz, co Bóg pewnego razu mi powiedział? Stwierdził: „Jeśli zatęsknisz za mną, znajdę cię”.

Jeśli oddalamy się gdzieś, na tyle daleko, że nie jesteśmy pewni, gdzie się znaleźliśmy, w każdej chwili możemy wznieść dłonie i powiedzieć: „Jezu, przyjdź tu i zabierz mnie stąd! Jestem zdezorientowany. Wydaje mi się, że mogłem podjąć złą decyzję”.

Bóg zdaje sobie sprawę, że nigdy nie będziemy doskonali, dlatego też zesłał Swojego Syna jako doskonałą ofiarę za nas. Możemy teraz dążyć do perfekcji. W Liście do Filipian 3 Apostoł mówi, że pędzi, aby zdobyć zmartwychwstanie i puszcza przeszłość w niepamięć.

Bóg wzywa cię, abyś dziś także zaczął pędzić. Skończ z życiem w strachu przed popełnianiem błędów, gdyż czasami są one nieuniknione. Bóg nie nakazuje ci być bezbłędnym. Wzywa cię, byś szedł do przodu i powierzył Mu przewodnictwo. Prosi cię, byś wzywał Go w razie potrzeby. Nie możesz żyć w lęku przed własną niedoskonałością. Żyj z wiarą w doskonały Boży plan, który na ciebie czeka.

Modlitwa

Boże, nie chcę żyć sparaliżowany przez lęk przed niedoskonałością i własnymi błędami. Wiem, że mogę wołać do Ciebie, a Ty pomożesz mi dążyć do przodu, ku doskonałości. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon