Boży doskonały plan dla ciebie

Boży doskonały plan dla ciebie

 „Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa”. List do Filipian 1:6 (BW)

„Bóg ma doskonały plan dla twojego życia!” – wszyscy słyszeliśmy te słowa po wielokroć, lecz nie wydaje mi się, by wielu z nas w nie wierzyło. Być może czujemy się nieco zakłopotani słowem „doskonały”. Dla większości z nas „doskonałość” jest czymś niewyobrażalnym i odległym, i nawet nie zakładamy, że moglibyśmy w praktyce poznać to słowo.

Doskonałość jawi się nam jako coś niemożliwego – i wiesz co? Rzeczywiście taka jest! Boży plan nie jest doskonały dlatego, że i my tacy jesteśmy, lecz dlatego, że Bóg jest jego jedynym twórcą. Źródłem doskonałości jest Pan i nikt inny. On zna nas lepiej, niż my sami siebie znamy, i zaprojektował, a także wdrożył plan, który został przeznaczony dla naszego życia.

W Liście do Filipian 1:6 Paweł mówi nam, że Bóg rozpoczął w nas dobre dzieło i że to dzieło zostanie w pełni dokończone.

Kiedy myślimy o Bożym dziele, które jest w nas, musimy pamiętać, że jesteśmy niedoskonali jako ludzie, lecz że Bóg jest doskonały. Jakimikolwiek dokonaniami byśmy się nie szczycili i tak będziemy zbyt dalecy od doskonałości, aby móc usatysfakcjonować Boga i Jego perfekcjonizm. Tylko Jezus – Jedyny Doskonały – spełnia wymogi doskonałości. Lecz jako że jesteśmy w Chrystusie, Boży plan staje się dla nas czymś realnym!

Modlitwa

Kochany Boże, zdaję sobie sprawę z własnej ułomności, ale na szczęście Twój plan dla mnie opiera się na Twojej doskonałości – nie na mojej. Tak bardzo dziękuję Ci za to, że rozwijasz we mnie Swoje dobre dzieło. Ufam Ci, że będziesz je pełnił do końca. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon