Ciesz się tym, co posiadasz

Ciesz się tym, co posiadasz

„Pobożności i zadowolenie (zadowolenie, które daje poczucie wystarczalności) jest wielkim i obfitym zyskiem”. 1 List do Tymoteusza 6:6 (AMP)

Biblia mówi, że pobożność towarzysząca zadowoleniu z poprzestawania na tym, co się posiada, jest wielkim zyskiem. Powyższym fragment Pisma mówi mi, że pobożny człowiek, który cieszy się tym, co ma, jest w najlepszym miejscu, w jakim może się znaleźć.

Radość nie bierze się z pełnej kontroli nad wszelkimi okolicznościami, lecz z serca. Świat jest pełen ludzi, którzy mają wszystko, czego myślą, że im potrzeba i mimo to nie są szczęśliwi. W rzeczywistości ci, którzy zdają się „mieć wszystko” są często najbardziej nieszczęśliwymi osobami na ziemi.

Zadowolenie nie bierze się ze sławy, bycia poważanym, posiadania pełnego konta, dobrego stanowiska w pracy ani wysokich kręgów społecznych. Nie znajdziesz go w dobrym wykształceniu ani miejscu, w którym się urodziłeś.

Zadowolenie pochodzi z nastawienia serca.

Nie ma szczęśliwszej osoby niż szczerze wdzięczny człowiek, któremu wystarcza to, co ma. Słowo „zadowolenie” oznacza „poczucie satysfakcji bez względu na okoliczności, które sprawia, że nic nie przeszkadza, lecz nie  do takiego stopnia, że nie akceptuje się już żadnych zmian”.

Wszyscy chcemy, żeby w przyszłości wiodło nam się lepiej, lecz nie powinno ci przeszkadzać to, gdzie jesteś w tej właśnie chwili. Możesz podjąć decyzję i uwierzyć, że Bóg działa w twoim życiu, przyniesie ci wiele zmian, a wynik tego działania ujrzysz w stosownym czasie.

W życiu chodzi o wybory, których dokonujemy, zatem wybieraj, że będziesz się cieszył i czerpał satysfakcję z każdego kolejnego dnia twojego życia. Przyjmując taką postawę, nic nie stracisz, a możesz jedynie zyskać.

Modlitwa

Panie, chcę cieszyć się tym, co mam teraz i tutaj. Daj mi siłę, abym każdego dnia wybierał pozytywne nastawienie i satysfakcję.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon