Dobry korzeń = dobry owoc!

Dobry korzeń = dobry owoc!

„(…) zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności”. List do Kolosan 2:7 (BT)

Ważne jest, abyśmy zrozumieli, że nasze zachowanie skądś się bierze. Złe postępowanie przypomina zły owoc, który wyrósł na złym drzewie, mającym złe korzenie.

Możesz spędzić całe życie, walcząc z zewnętrznymi objawami, ale wiedz, że nawet jeśli się z nimi uporasz, zły owoc pojawi się gdzieś indziej, jeśli nie wyeliminujesz jego źródła. Ta zasada zawsze się sprawdza: zgniły owoc pochodzi ze złych korzeni, a dobry owoc – z dobrych korzeni. Żeby uchronić się przed wydawaniem złych owoców, należy przestrzegać napomnienia Pawła, który nakazał „zapuścić korzenie” w Bogu.

Może musisz dokładnie zbadać własne korzenie. Jeśli były częścią bolesnej albo pełnej przemocy przeszłości, nie zniechęcaj się – możesz je wyrwać i przeszczepić do dobrej ziemi Jezusa Chrystusa, dzięki czemu wrośniesz w Niego i ugruntujesz się w Nim oraz w Jego miłości.

Pamiętaj, wyrywanie ich może być bolesne. Przesadzanie korzeni i ich umacnianie jest procesem, który wymaga czasu i wysiłku, jednak dzięki wierze i cierpliwości dostąpisz Bożych obietnic. Modlę się, abyś głęboko zakorzenił się w Chrystusie i wydawał dobre owoce, gdziekolwiek się udasz!

Modlitwa

Panie, pomóż mi przeszczepić moje korzenie ze złej ziemi i głęboko zapuścić je w Chrystusie, tak abym mógł być dobrym drzewem, które wydaje dobre owoce. Wiem, że ten proces może być bolesny, ale ufam, że jeśli będę wierzyć i cierpliwie czekać, z Twoją pomocą doświadczę wielkiej przemiany w moim życiu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon