Duch Święty daje nam zwycięstwo nad emocjami

Duch Święty daje nam zwycięstwo nad emocjami

„Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze”. Ew. Jana 14: 16 (BT)

Nasz wróg numer jeden ma na imię „emocje”. Mamy skłonności do ulegania swoim uczuciom, ale musimy zrozumieć, że te uczucia są nieprzewidywalne i zmieniają się z dnia na dzień. Powinniśmy uważać, by nie podążać za każdą myślą, która tylko przyjdzie nam do głowy, ponieważ ani nasze myśli, ani nasze uczucia nie mówią nam prawdy.

Na przykład, wielu ludzi jest przygnębionych, ponieważ nie mogą zmierzyć się z prawdą, lecz Duch Święty przyszedł, aby nam ją ujawnić. Nie uporamy się z poczuciem przygnębienia, dopóki nie przestaniemy czynić sobie wymówek i obwiniać wszystkich prócz siebie. Musimy spojrzeć prawdzie w oczy i wziąć odpowiedzialność za swoje działania. Kiedy to zrobimy i poprosimy Boga, aby nam pomógł, wówczas opuści nas duch przygnębienia, a my poczujemy się lekcy i wolni. Możesz doświadczyć zwycięstwa nad swoimi emocjami, jeśli będziesz prowadzony, sterowany i kierowany przez Ducha Świętego, którego Jezus zesłał nam jako naszego Doradcę, Wspomożyciela, Rzecznika, Pocieszyciela, Orędownika i Zastępcę, który pozostanie z nami na wieczność.

Dzięki Bogu nie musimy już być rozczarowani, zniechęceni, przybici, przygnębieni ani zrozpaczeni. Duch Święty zwiastuje nam zwycięstwo nad naszymi emocjami!

Modlitwa

Duchu Święty, nie potrafię o własnych siłach panować nad swoimi uczuciami i zachowaniem. Dziękuję Ci za to, że udzielasz mi Swojej mocy, by poprowadzić mnie do zwycięstwa. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon