Fałsz, który udaje prawdę

Fałsz, który udaje prawdę

Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia”. 2 List do Tymoteusza 1:7 (BT)

Istnieje pewien niszczycielski lęk, którym szatan codziennie próbuje nas omamić. Nazywam go: „fałszem, który udaje prawdę” [angielskie słowo „FEAR”, które oznacza strach, można rozwinąć jako akronim: „False Evidence Appearing Real”, czyli w dosłownym tłumaczeniu: „fałszywe dowody, które wyglądają na prawdziwe” – przyp. tłum.]. Jego zadaniem jest trzymanie nas z dala od tego, czego chce dla nas Bóg – od mocy, miłości i świadomego umysłu.

Czasami myślimy o strachu jako o uczuciu, lecz w rzeczywistości jest on duchem. Istotnie, strach to jedno z ulubionych narzędzi w szatańskim arsenale. Diabeł szczególnie lubi nękać nim chrześcijan. Lecz Jezus powiedział: „Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy” (Ew. Marka 9:23). Dlatego też żarliwy, nieustraszony i ufający Biblii chrześcijanin jest najgorszym z koszmarów wroga!

Mówi się, że lęk jest przeciwieństwem wiary, i to prawda. Nie możemy żyć jednocześnie w wierze i w strachu. Lęk działa paraliżująco i trzyma nas z dala od wypełnienia się Bożych obietnic. Lęk powstrzymuje nas przed życiem w posłuszeństwie Bogu i wykonywaniem Jego woli.

Żeby pokonać strach, należy skonfrontować go z potęgą wiary. Musimy wyznawać Słowo Boże i nakazać lękom odejść.

Kiedy więc następnym razem do twoich drzwi zastuka lęk, w odpowiedzi wyślij swoją wiarę!

Modlitwa

Panie, ostrzeż mnie, kiedy tylko zbliży się do mnie  „fałsz, który udaje prawdę. Wiem, że z Twoją pomocą mogę odpowiedzieć potęgą wiary i za każdym razem odsyłać lęk z powrotem tam, skąd przyszedł. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon