Karm się “stałym pokarmem” Bożego Słowa

Karm się “stałym pokarmem” Bożego Słowa

„(…) stały pokarm jest właściwy dla dorosłych, którzy przez ćwiczenie mają władze umysłu udoskonalone do rozróżniania dobra i zła”. List do Hebrajczyków 5:14 (BT)

Przypominam sobie, jak karmiłam moje dzieci, kiedy były małe. Kiedy dawałam im banany i brzoskwinie, wszystko było w porządku. Lecz jeśli tylko spróbowałam przemycić do buzi łyżeczkę z groszkiem, efektem było jedynie: „Pfffu!”. Wtedy ścierałam groszek z brody maluchów i próbowałam jeszcze raz. Zabrało mi to trochę czasu, ale w końcu moje dzieci zaczęły jeść groszek.

Tak samo jest z nowonarodzonymi chrześcijanami. Gdy zaczynamy odżywiać się Bożym Słowem, zaczynamy również wzrastać duchowo. Przestajemy chodzić w ciele i koncentrujemy się na wypełnianiu Jego woli.

Księga Przysłów 4: 18 – 21 mówi nam, że ścieżka ludzi prawych jest jak światło poranne, które przyświeca tym jaśniej i wyraźniej, im dłużej czytamy Boże Słowo – jeśli nie schodzi ono z naszych oczu. Kluczowym zwrotem jest tu: „nie schodzi z oczu” . Mamy kochać Słowo Boga, rozważać Je i słuchać Go, aby mogło nas przemieniać.

Czy przeszedłeś kiedyś na czerwonym świetle? Być może ci się śpieszy i myślisz, że nic się nie stanie, jeśli to zrobisz. Jeśli jednak będziesz powtarzać tę czynność, w końcu spowodujesz wypadek. Cóż, tak samo jest z Bożym Słowem.

Świadomie dokonując złych wyborów, robiąc coś, o czym wiemy, że nie powinniśmy tego robić, z pewnością zrobimy sobie krzywdę. Jedynie trwając w Słowie Bożym – naszym strażniku i opiekunie – jesteśmy w pełni bezpieczni.

List do Hebrajczyków 5:14 mówi nam: „(…) stały pokarm jest właściwy dla dorosłych, którzy przez ćwiczenie mają władze umysłu udoskonalone do rozróżniania dobra i zła”. „Stały pokarm” Słowa będzie cię zatem oskarżał – i bardzo dobrze. To Duch Święty sprawia, że w sercu wiesz, iż twoje zachowanie jest paskudne i że znalazłeś się na złej drodze.

Odżywianie się Słowem jest kluczem do dobrego życia, prowadzonego we właściwym kierunku. Zatem nie bądź już dłużej dzieckiem, lecz przyjmij stały pokarm Słowa!

Modlitwa

Boże, wiem, że Twoje Słowo jest jedyną drogą do dojrzałości duchowej. Nie pozwól mi zostać dzieckiem! Prowadź mnie i wspieraj mój rozwój, ponieważ wybieram stały pokarm Twojego Słowa.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon